Verstappen: W wyścigach nikt nie mówi o śmierci

Verstappen: W wyścigach nikt nie mówi o śmierci Red Bull Media House

Max Verstappen nie znał Julesa Bianchiego, ale zadebiutował w Formule 1 podczas weekendu, który był dla Francuza ostatnim wyścigiem życia. Holender z rozmowie z holenderskim Ziggo Sports przyznał, że nikt nie rozmawia o śmierci i konieczna jest akceptacja ryzyka, która jest wpisana w sporty motorowe.

W 2014 roku Verstappen zadebiutował podczas weekendu Grand Prix. Poprowadził wówczas podczas pierwszej sesji treningowej samochód Toro Rosso, mając zaledwie 17 lat. Jego wyczyn został jednak przyćmiony tragedię niedzielnego wyścigu, w którym to Bianchi uderzył w dźwig i odniósł obrażenia, które doprowadziły do jego śmierci dziewięć miesięcy później.

Holender doskonale pamięta wydarzenia z tego dnia: „To było słodkogorzkie. Nie znałem go. Kiedy się zjawiłem, on już był kierowcą Formuły 1. To było tragiczne. Od razu było wiadomo, że coś jest nie tak, bo po wypadku w ogóle się nie ruszał. To straszne, ale zawsze jest ryzyko”.

Holender przyznał również, że osobiście był świadkiem śmierci na torze: „W przeszłości byłem świadkiem śmierci na torze. W 2009 roku, na wyścigu kartingowym widziałem, jak kogoś reanimują – wiedziałem, że było źle. Kilka godzin później otrzymaliśmy potwierdzenie. To nic przyjemnego, ale trzeba zostawić to za sobą. W tym sporcie nie można się bać, bo wtedy nie można dać z siebie wszystkiego. Dlatego w wyścigach nikt nie rozmawia o śmierci”.

Źródło: ltmsport.com

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka