Horner: Będziemy mieli wybór dostawców silników

Horner: Będziemy mieli wybór dostawców silników Red Bull Media House

Szef zespołu Red Bull Christian Horner jest przekonany, że jego ekipa będzie miała więcej niż jedną opcję dostawcy silników na sezon 2019 Formuły 1.

Z uwagi na słabe relacje z Renault oraz nawiązanie przez francuską markę współpracy z McLarenem, Red Bull miał zostać poinformowany o tym, że dotychczasowy dostawca nie chce przedłużyć kontraktu, który kończy się w 2018 roku.

Horner uważa jednak, że Renault pozostaje jedną z opcji, a drugim potencjalnym dostawcą będzie Honda, która od tego sezonu będzie zapewniać jednostki ekipie Toro Rosso.

„Myślę, że jesteśmy w dobrej sytuacji, bowiem mamy wybór, co nie miało miejsca w przeszłości” – powiedział. „Przeanalizujemy je dokładnie i w trakcie roku podejmiemy najlepszą decyzję”.

„Oczywiście [będziemy śledzić postęp Hondy]. To świetna sprawa dla Toro Rosso. Honda ma wspaniałą historię w Formule 1, jak i pragnienia i ambicje. Jako siostrzany zespół, będziemy z zainteresowaniem przyglądać się ich postępom w pierwszej połowie roku”.

Źródło: racer.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka