Lowe: Williams bliżej Force India niż może się wydawać

Lowe: Williams bliżej Force India niż może się wydawać Williams/LAT Photo

Dyrektor techniczny zespołu Williams Paddy Lowe stwierdził, że pomimo utraty czwartego miejsca w klasyfikacji konstruktorów na rzecz Force India, zespół Sir Franka Williamsa nie jest tak daleko, jak mogłyby na to wskazywać punkty z sezonu 2017.

Po zaciętej walce z Force India – przez większą część sezonu 2016 – i końcowej utraty miejsca tuż za podium, Williams w sezonie 2017 stracił jeszcze więcej punktów i nie poprawił miejsca w tabeli. Pomimo powiększonej straty punktowej po zakończonym sezonie, Paddy Lowe jest przekonany, że różnica w rywalizacji na torze była znacznie mniejsza. Williams po prostu nie wykorzystał całego potencjału, jakim dysponował przy nadarzających się okazjach.

„W pewnej chwili uwaga musiała zostać zwrócona ku kolejnemu sezonowi, abyśmy mogli poczynić krok naprzód” – powiedział. „Force India wykonało świetną robotę w ubiegłym roku, za co należy im się wielkie uznanie. Uważam, że posiadali szybszy samochód niż my, jednak była to niewielka różnica. Oni byli lepsi w jednych porach sezonu, my w drugich. Wykonali świetną robotę, by zdobyć tyle punktów tym samochodem”.

Po dołączeniu Brytyjczyka do zespołu Williamsa zeszłej zimy, Lowe przyznał, że czerpał tak dużo satysfakcji z wielu wyników ze swoim nowym zespołem, jakby zdobywał tytuły mistrza świata.

„Byliśmy na piątym miejscu w sezonie 2016 i uważam, że mieliśmy nadzieję na poprawę tego w ostatnim roku. Nie osiągnęliśmy tego, więc jest to pewnym sensie rozczarowujące. Nasz wynik wciąż jest jednak dobry, biorąc pod uwagę jak zacięta była rywalizacja w środku stawki. Było kilka naprawdę satysfakcjonujących momentów w [moim] pierwszym roku, ale też mnóstwo możliwości w roku drugim. Te możliwości, pewne pomysły i rzeczy musimy zrobić w następnym sezonie i to jest główny cel”.

Źródło: racer.com

Agata Kurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka