Force India: Zmiana nazwy pod naciskiem sponsorów

Force India: Zmiana nazwy pod naciskiem sponsorów Force India

Główny dyrektor operacyjny Force India Otmar Szafnauer przyznał, że zespół jest pod dużą presją w kwestii zmiany nazwy.

Właściciel zespołu Vijay Mallya jest w trakcie wojny prawnej z rządem indyjskim, jednak nalega, aby rozmowy dotyczące opuszczenia z nazwy zespołu słowa India obejmowały umiędzynarodowienia teamu wobec sponsorów z całego świata.

Nazwa Force One była już wcześniej brana pod uwagę, jednak Liberty Media zablokowało taką możliwość, argumentując, że skrót nowej nazwy byłby taki sam, jak skrót królowej motorsportu. Pozostałe propozycje również zostały wyeliminowane z racji wcześniejszej ich rejestracji osób trzecich.

Otmar Szafnauer powiedział, że największy nacisk sponsorzy kładą na obecny drugi człon nazwy: „Kilku potencjalnych sponsorów powiedziało nam, że jeśli nie zmienimy [nazwy zespołu] to nie wejdziemy na pokład” – oznajmił amerykański inżynier dla Citizen. „Myślę, że po prostu stwierdzili, że jeśli zamierzają sponsorować zespół, to nie ma być on tak naprawdę związany z jednym krajem”.

Amerykanin nie wyklucza również, że w przygotowanej liście potencjalnych nazw słowo Force również może być odrzucone, jednak nic nie jest jeszcze zadecydowane. Wiadome jest jednak to, że ekipa z Silverstone będzie mieć ulepszoną wersję swojego różowego malowania, zgodnie z umową swojego sponsora – firmą BWT.

Źródło: onestopstrategy.com

Agata Kurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka