Brundle: Ferrari nie ma gdzie pójść

Brundle: Ferrari nie ma gdzie pójść Ferrari

Po ostatnich groźbach Sergio Marchionne, jakoby Ferrari na poważnie rozważało odejście z Formuły 1, coraz większa ilość ekspertów uważa, że to blef, który ma na celu wymuszenie ustępstw ze strony właścicieli serii

Szef Ferrari Marchionne zapowiedział ostatnio, że jeżeli Liberty Media oraz FIA wprowadzą nakreślone w ostatnich miesiącach nowe przepisy dotyczące silników, ekipa z Maranello bez żadnego „ale” opuści Formułę 1.

Były kierowca F1 Martin Brundle uważa, że to blef, który ma na celu zastosowanie korzystnych dla włoskiej ekipy ustępstw: „Myślę, że blefują. Gdzie miałoby pójść Ferrari? Do Formuły E, by Mahindra skopała im tyłki? Są już w Le Mans i zdobyli mistrzostwo świata GT, ale nikt o tym nie wie. Nie wydają na światową reklamę ani centa, bo Formuła 1 robi to za nich i dlatego uważam, że Liberty Media powinno być nieugięte”.

Ostatnie doniesienie mówią o tym, że Ferrari na poważnie rozważa odejście z Formuły 1 i myśli o stworzeniu konkurencyjnej serii wyścigowej.

Źródło: express.co.uk

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka