Liberty Media sprawdza możliwości poprawy wyścigów

Liberty Media sprawdza możliwości poprawy wyścigów Red Bull Media House

Ross Brawn powiedział, że Liberty Media sprawdza, czy zmiany w układzie poszczególnych torów w ciągu najbliższych lat są wymagane, aby poprawić jakość wyścigów.

Podczas gdy rozpoczęto już działania nad przygotowaniem nowych projektów samochodów, które mają ułatwić jazdę koło siebie i wyprzedzanie, Liberty Media zamierza jednocześnie sprawdzić, które tory należy poprawić, aby uczynić wyścigi bardziej atrakcyjnymi.

„Program aerodynamiczny zaczyna teraz nabierać tempa, a jednocześnie trwają prace nad rozwojem torów. Już jesteśmy w trakcie rozmów z przedstawicielami niektórych obiektów na temat możliwych modyfikacji, aby poprawić wyścigi” – powiedział Brawn.

„Zaczęliśmy szukać w naszych archiwach. Czy były okresy, w których [podczas wyścigów] było więcej manewrów wyprzedzania? Czy istnieją tory, na których jest więcej manewrów wyprzedzania? Na podstawie tego można przeprowadzić analizę statystyczną. Należy uważać na to, że dobre wyścigi to nie wyprzedzanie. Trzeba pomyśleć nad tym, czym są dobre wyścigi – a chodzi tu o walkę między dwoma samochodami”.

„Może to oznaczać, że kierowca z przodu pozostanie na swojej pozycji, ale nadal można mieć świetny wyścig. Jest to bardziej skomplikowany aspekt w porównaniu z liczbą manewrów wyprzedzania. Do tej pory zauważyliśmy, że zdolność do obierania różnych linii jazdy w zakrętach jest ważna w kwestii wyścigów. Nie jest zbyt dobrze, kiedy na wąskim torze jest nawrót. Kiedy taki nawrót jest obecny na szerokim obiekcie, wówczas można obrać różne linie przejazdu, a wtedy coś może się wydarzyć. Myślę, że Austin zalicza się do kategorii z szeroką gamą zakrętów. Do jednego zakrętu obierasz taką linię jazdy, a potem zaczynasz zmuszać broniący się samochód do objęcia innego przejazdu. Ostatecznie możesz zyskać na tym pozycję. Na ten aspekt właśnie patrzymy”.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka