Verstappen: To był budujący charakter sezon

Verstappen: To był budujący charakter sezon Red Bull Media House

Po nienajlepszej pierwszej części sezonu i odbudowaniu formy w drugiej Max Verstappen stwierdził, że był to rok budowania swojego charakteru.

Trwający jeszcze sezon 2017 z pewnością nie był wymarzonym dla młodego Holendra. Spośród pierwszych dwunastu wyścigów, kierowca Red Bull Racing zakończył tylko pięć, co było konsekwencją problemów z niezawodnością samochodu.

Druga część sezonu była zdecydowanie bardziej udana, chociażby ze względu na dwie wygrane podczas Grand Prix Meksyku oraz Malezji. Dwa różne okresy z tegorocznych zmagań Verstappen uznaje jako bardzo wartościowy rok.

„Uważam, że był to bardzo cenny rok” – powiedział kierowca czerwonych byków podczas jednego z wywiadów na wydarzeniu Exact Live zorganizowanym przez jego sponsorów. „To było niczym budowanie charakteru. Trzeba myśleć pozytywnie nawet w najcięższych momentach, a mieliśmy ich całkiem sporo”.

Zapytany o ocenę swojego sezonu, dodał: „Dosyć pozytywny, chociaż patrząc ogólnie to rok ten był straconą szansą. Nie udawało nam się kończyć wyścigów zbyt często, co musi zostać poprawione na następnych rok”.

Źródło: planetf1.com

Agata Kurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka