Rosberg: Vettel potrzebuje cudu, żeby zdobyć mistrzostwo

Rosberg: Vettel potrzebuje cudu, żeby zdobyć mistrzostwo Daimler

Nico Rosberg uważa, że Sebastian Vettel potrzebuje cudu, żeby odrobić 59 punktów straty do Lewisa Hamiltona i zdobyć w tym roku mistrzowski tytuł.

Vettel był liderem klasyfikacji generalnej przed letnią przerwą, ale od tamtego momentu wiele rzeczy nie układało się po myśli Niemca i zespołu Ferrari. W ciągu kilku kolejnych wyścigów Vettel stracił do Hamiltona bardzo dużo punktów i w tym momencie deficyt punktowy kierowcy Ferrari do Brytyjczyka wynosi 59 punktów na 100 możliwych do zdobycia. Rosberg mówi, że 32-latek ma w sobie gen myśliwego i na pewno będzie walczył do samego końca, ale jego sytuacja jest naprawdę trudna biorąc pod uwagę dyspozycję Hamiltona z ostatnich wyścigów.

„Ferrari zawsze jest silniejsze po porażkach, ale ta strata może być niemożliwa do odrobienia” – powiedział Rosberg. „Taka sytuacja jest bardzo trudna dla Sebastiana, a dodatkowo Lewis jest na fali i będzie trudny do zatrzymania. Vettel potrzebuje cudu, żeby odrobić tak dużą różnicę punktową, ale jest wojownikiem i na pewno łatwo nie zrezygnuje. Ich walka z pewnością będzie bardzo interesująca”.

Vettel wciąż wierzy w tegoroczny tytuł i broni swój zespół zapowiadając, że w ostatnich czterech wyścigach postara się o kolejne zwycięstwa.

„Krytyka jest częścią tego sportu, zawsze tak się dzieję po kilku gorszych wyścigach, ale ja muszę bronić swojej ekipy” – powiedział 30-latek. „Do tej pory wykonywaliśmy niesamowitą pracę, a dwa ostatnie wyścigi nie poszły po naszej myśli, czasami tak bywa. Jesteśmy bardzo rozczarowani, ale damy z siebie wszystko w pozostałych wyścigach sezonu”.

Jeśli Hamilton wygra w Stanach Zjednoczonych, a Vettel będzie szósty bądź niżej, lub Hamilton będzie drugi, a Vettel dziewiąty bądź niżej to Brytyjczyk będzie mógł świętować swój czwarty tytuł w karierze.

Źródło: gpupdate.net

Kamil Topczewski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka