Marko: Lepiej by było, jakby Massa odszedł

Marko: Lepiej by było, jakby Massa odszedł Red Bull Media House

Konsultant ekipy Red Bull Racing, Helmut Marko zasugerował, że byłoby lepiej, gdyby Felipe Massa odszedł po tym sezonie z Formuły 1.

Marko nie krył swojego rozczarowania postawą Brazylijczyka, który walcząc z Fernando Alonso o dziesiątą pozycję, utrudniał wyścig zarówno Lewisa Hamiltona jak i Maxa Verstappena.

Choć postawa Brazylijczyka nie była przedmiotem analizy sędziów i nie otrzymał on reprymendy podobnej do tej Fernando Alonso, według Marko wpłynął on na wynik wyścigu, a dokładniej uniemożliwił zwycięstwo Verstappenowi.

Gdy Hamilton miał pod koniec wyścigu problemy z oponami, miał trudności z dogonieniem i wyprzedzeniem dublowanych kierowców, dzięki czemu Verstappen mógł szybko zmniejszyć swoją stratę. Gdy Brytyjczyk w końcu dogonił Massę, wyprzedził go w dogodnym miejscu na prostej startowej, lecz Holender utknął za nim aż do zakrętu Dunlopa.

„Max miał tempo, aby zaatakować Hamiltona” – stwierdził Marko. „Gdy w grę wchodzi walka o zwycięstwo, nie może być tak, że ktoś nie przepuszcza liderów przez tyle zakrętów. Lepiej by było, gdyby Massa się wycofał. Gdyby nie on, końcówka wyścigu mogła być ekscytująca.”

Z takim stanowiskiem nie zgadza się jednak sam Verstappen, który nie widział dla siebie szansy na zwycięstwo: „Myślę, że nie wyprzedziłbym Lewisa, bo miał dużą przewagę jadąc w czystym powietrzu. Zbliżyłem się do niego tylko dlatego, że został przyblokowany [przez Alonso] i może miałem wtedy jakieś szanse, ale gdy tylko go wyprzedził, nie miało żadnego znaczenia czy ja też zostanę przyblokowany czy nie, było po wszystkim”.

Źródło: gpupdate.net

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka