Vettel: Ferrari nadal „na dobrej drodze”

Vettel: Ferrari nadal „na dobrej drodze” Ferrari

Pomimo problemów technicznych i wycofania się z Grand Prix Japonii, Sebastian Vettel uważa, że jego zespół nadal jest na dobrej drodze.

Od czasu podium w Grand Prix Włoch, Niemca zdaje się prześladować pasmo niepowodzeń – wypadek w Singapurze, start z końca stawki w Malezji i w końcu awaria silnika w Japonii.

Problemy z silnikiem kierowcy Ferrari objawiły się przy wyjeździe na pola startowe. Mechanicy Ferrari do ostatniej chwili próbowali wymienić wadliwą świecę, a gdy to się nie udało, zdecydowali się zmienić ustawienia silnika. Ten sposób również zawiódł i Vettel nie dysponował pełną mocą jednostki spalinowej, dlatego zdecydowano o wycofaniu go z wyścigu.

„Nie wiem czy ta sytuacja ma związek z niezawodnością naszego samochodu, ale nie ukończyliśmy wyścigu i to jest dla nas problem” – powiedział Vettel. „Myślę, że była to mała usterka, która unieruchomiła cały system. Już na początku nie mieliśmy mocy i próbowaliśmy resetować co się da, ale coś nie zadziałało”.

Jeżeli Lewis Hamilton nadal będzie wygrywać, a Mercedes dowozić spore ilości punktów, to już w Austin Brytyjczyk może świętować tytuł mistrza świata, a jego zespół tytuł konstruktorów: „Oczywiście, że teraz mistrzostwa są trudniejsze, a nieukończenie wyścigu nie pomaga. Kiedy wróciłem do garażu, powiedziałem chłopakom, aby wrócili do domu i trochę odpoczęli, ponieważ był to bardzo trudny weekend”.

„Mam nadzieję, że wtedy powrócimy z lepszym pakietem, który pozwoli nam na dobre występy w ostatnich czterech wyścigach, a potem zobaczymy. Ogólnie rzecz biorąc, nadal uważam, że zespół jest na dobrej drodze. Poprawiamy się z wyścigu na wyścig, więc są też jakieś pozytywy, ale oczywiście w tych okolicznościach trudno na nie zwrócić uwagę”.

Obecnie Vettel traci do kierowcy Mercedesa 59 punktów. Jeśli straci do niego kolejne 16 punktów w Austin, walka o tytuł mistrzowski zostanie rozstrzygnięta już za dwa tygodnie.

Źródło: nbcsports.com

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka