Haas skarży się na decyzje FIA

Haas skarży się na decyzje FIA Haas F1 Team

Günther Steiner uważa, że niekonsekwentne decyzje stewardów w tym sezonie dotknęły jego zespół mocniej niż pozostałe ekipy w stawce.

Kevin Magnussen był poirytowany decyzją porządkowych o nieukaraniu Maxa Verstappena, który wypchnął Duńczyka z toru pod koniec niedzielnego wyścigu o Grand Prix Włoch.

Podczas odprawy kierowców na Monzy, kierowca Haasa poprosił dyrektora wyścigowego FIA Charliego Whitinga o wyjaśnienie podjęcia decyzji o nałożeniu na niego kary za starcie z Nico Hülkenbergem na Węgrzech, podczas gdy Fernando Alonso uniknął sankcji za kontrowersyjny manewr na Jolyonie Palmerze na torze w Spa.

Steiner dołączył do Magnussena w rozmowie ze stewardami, aby poinformować ich o swoich obawach dotyczących kar.

„Rozmawialiśmy głównie o tym, że Haas wielokrotnie był ofiarą sprzecznych decyzji, ale również poruszyliśmy ogólnie temat braku spójności. Zapewniają, że jesteśmy traktowani sprawiedliwie, ale ja jestem pewien, że niestety tak nie jest. W naszym przypadku nie ma znaczenia, czy jest to incydent wyścigowy czy też nie – zawsze dostajemy kary. Właśnie z tym usiłujemy walczyć. Chcemy, aby zostało to wyjaśnione. Czy kiedykolwiek to nam się uda? Nie wiem. To właśnie jest niekonsekwencja. Wiem, że to nie jest łatwe zadanie. Nie chciałbym tego robić, więc tym się nie zajmuję. Jeśli jednak decydujesz się na pewne działanie, to musisz być konsekwentnym” – powiedział Steiner.

Szef Haasa potwierdził, że proces decyzyjny prawdopodobnie zostanie omówiony podczas kolejnej odprawy kierowców w Singapurze, dodając, że FIA powinna ponownie rozważyć sposób, w jakim są nakładane kary.

„Myślę, że ten temat zostanie poruszony na następnym spotkaniu kierowców w Singapurze, aby mieć pewność co do sytuacji, w których możesz zostać ukarany, ponieważ to, z czym najbardziej walczę, to niekonsekwentne decyzje stewardów. [Spójność] jest trudna do realizacji, ale jej osiągnięcie jest możliwe nawet w ważniejszych miejscach niż motorsport”.

Źródło: motorsport.com

Olga Białczak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka