Vettel: Kopiowanie rozwiązań Ferrari przez rywali to dobry znak

Vettel: Kopiowanie rozwiązań Ferrari przez rywali to dobry znak Ferrari

Sebastian Vettel stwierdził, że zauważył, iż rywale kopiują w tym roku pewne rozwiązania nadwozia zastosowane przez Ferrari, co zdaniem Niemca jest komplementem w stronę ekipy z Maranello.

Tegoroczny samochód przygotowany przez Ferrari jest najlepszy od momentu wprowadzenia silników hybrydowych V6. Po trzech sezonach dominacji Mercedesa, włoska stajnia w końcu jest w stanie nawiązać równą walkę ze Srebrnymi Strzałami. W czasie przerwy wakacyjnej co prawda Mercedes znajduje się na czele klasyfikacji konstruktorów, jednak w przypadku zestawienia wśród kierowców prowadzi Vettel.

„To prawda, że w ostatnich latach nie mieliśmy najlepszego samochodu oraz nie byliśmy najlepsi w rozwijaniu go. Jeśli porównamy ten rok do ostatnich trzech lat, sytuacja jest zupełnie inna i ciągle się poprawiamy. Przygotowaliśmy sporo poprawek, z których część z ich została skopiowana przez innych, ale to dobry znak. To świadectwo dobrej i ciężkiej pracy oraz osiągnięcie wynikające z tego projektu – musimy nadal cisnąć w maksymalnym stopniu” – powiedział Vettel.

Czterokrotny mistrz świata dodał również, że Ferrari teraz jest w pełni świadome tego, które obszary samochodu należy jeszcze poprawić.

„Byliśmy konkurencyjni na każdym torze, na którym rywalizowaliśmy. To prawda, że Mercedes momentami był lepszy od nas, a my nieco odstawaliśmy. To normalne, że przy różnych torach jest pewna różnica. Kierowcy lubią niektóre obiekty bardziej niż inne i to samo dotyczy samochodu. Czasami jest lepiej, czasami nieco gorzej, ale to nie jest nasz cel – chcemy być najlepsi na każdym torze. Tak jeszcze nie jest, ale pracujemy nad tym. Wiemy, czego potrzebuje samochód. Teraz mamy czas, aby przyjrzeć się pewnym kwestiom, uspokoić się nieco i spróbować się poprawić”.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka