Hamilton: Nie zamierzam odchodzić z Mercedesa

Hamilton: Nie zamierzam odchodzić z Mercedesa Daimler

Lewis Hamilton, którego kontrakt z Mercedesem kończy się pod koniec przyszłego roku, stwierdził, że nie zamierza już przechodzić do innego zespołu pomimo plotek wiążących go z zawarciem współpracy z Ferrari.

Hamilton dołączył do Mercedesa w 2013 roku i w tym czasie był w stanie sięgnąć po dwa tytuły mistrzowskie. W poprzednim sezonie Nico Rosberg po pokonaniu Brytyjczyka zdecydował się nieoczekiwanie ogłosić zakończenie kariery w Formule 1 i od pewnego czasu niektórzy sugerują, że Hamilton również może zdecydować się na podobny ruch. Inni z kolei twierdzą, że zamieni się on miejscami z Sebastianem Vettelem w Ferrari. Hamilton podkreślił jednak, że swoją karierę w F1 zamierza ukończyć w barwach Mercedesa.

„Jeśli miałbym gdzieś pójść, musiałbym spróbować zabrać to, co mamy tutaj i postarać się wdrożyć to w innym miejscu, ale czy naprawdę chcę to zrobić? Czy jest ku temu potrzeba? Oczywiście spoglądam na inne zespoły, które podziwiałem, między innymi śledzę Williamsa i ciekawie byłoby, gdyby tak pewnego dnia znaleźć się w tym zespole i pomóc im powrócić na szczyt, ale nie mam na to magicznego sposobu. Nie wiem, ile to potrwa i czy w ogóle będzie to możliwe. Po prostu podziwiam Franka i Williamsa za swoją historię” – powiedział Hamilton.

„Reprezentowałem z kolei McLarena i było to dla mnie wspaniałe doświadczenie. Nie ma innego zespołu za wyjątkiem Ferrari, który interesowałby mnie, ale w tej chwili podoba mi się tu, gdzie jestem i uwielbiam pracować z tymi ludźmi. Jestem po prostu tutaj szczęśliwy”.

„Kiedy dołączyłem do tego zespołu, nie wyobrażałbym sobie tego nawet, że będzie tak dobrze niezależnie od wyników – chodzi tu o środowisko, w którym się znajduję. Nie mogłem nawet o czymś takim marzyć i jestem pewien, że w żadnym innym zespole nie ma takiej atmosfery. Poza tym, kiedy jesteś kierowcą Mercedesa, moim zdaniem nie ma innej ekipy w całym sporcie, który dbałby w taki sposób o swoich zawodników”.

Hamilton stwierdził również, że decyzja o odejściu z Mercedesa byłaby na tyle trudna, że najprawdopodobniej w tej samej chwili zdecydowałby się również na odejście z Formuły 1.

„Jeśli miałbym stąd odejść, to tylko wtedy, kiedy chciałbym zakończyć przygodę definitywnie. Mercedes tak dba o swoich kierowców. Niezależnie od tego, czy chodzi o ich imprezy, czy też reklamy, kontynuuje się działalność jako ambasador marki. Wielu kierowców było takich, co po prostu zostawiali wszystko za sobą”.

Źródło: foxsportsasia.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka