Lowe: Williams nie zrezygnuje z walki o pierwszą czwórkę

Lowe: Williams nie zrezygnuje z walki o pierwszą czwórkę Williams/LAT Photo

Dyrektor techniczny Williamsa Paddy Lowe stwierdził, że zespół nie zamierza się poddawać w walce o czwarte miejsce w tegorocznej klasyfikacji konstruktorów Formuły 1.

Po zajęciu trzeciej lokaty w latach 2014-2015, brytyjski zespół spadł w ubiegłym roku na piąte miejsce, wyprzedzony m.in. przez Force India. Choć taki trend nadal się utrzymuje, a Williams zdobył w dotychczasowych wyścigach mniej niż połowę punktów indyjskiej ekipy i musi się martwić wyzwaniem rzuconym przez Toro Rosso, Lowe nie widzi potrzeby obniżania oczekiwań w obozie Williamsa.

„Nie, nie zamierzamy się poddać” – powiedział Brytyjczyk. „Myślę, że w niektórych wyścigach możemy być bardzo mocni, a naszym zadaniem będzie skuteczniejsze przełożenie naszych występów na punkty, w czym nie byliśmy najlepsi w pierwszej połowie sezonu”.

„Nasze półroczne podsumowanie brzmi: mogło być znacznie lepiej. Podczas drugiej połowy sezonu będziemy starali to zmienić”.

Williams nie zdobył ani jednego punktu na Węgrzech, m.in. ze względu na zmianę w składzie kierowców tuż przed kwalifikacjami, kiedy to Paul di Resta zastąpił chorego Felipe Massę.

„Powiedziałem chłopakom, że to dobry moment, by zmotywować się do zrobienia szybszego samochodu. Mamy przed sobą wiele pracy i wiemy nie tylko, że musimy się poprawić, ale również że to potrafimy”.

Źródło: racer.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka