Prost: Producenci Formuły E powinni zainteresować się F1

Prost: Producenci Formuły E powinni zainteresować się F1 FIA Formula E

Czterokrotny mistrz świata Formuły 1 Alain Prost, pełniący doradczą rolę w zespole Renault, stwierdził po dyskusjach w sprawie przyszłych przepisów, że żaden z producentów nie jest zainteresowany powrotem silników V8 lub V10 do serii.

W 2014 roku F1 porzuciła wolnossące silniki V8 na rzecz układów hybrydowych, opierających się o jednostki V6 turbo. Francuz wątpi w to, że silniki spalinowe powrócą jeszcze do F1 jako główna siła napędowa, biorąc pod uwagę zmianę kierunku strategii dużych producentów.

„Przy obecnym sposobie myślenia, żaden z producentów nie chce powrotu do silników wolnossących” – powiedział Prost. „Chcieliby układów napędowych mniej skomplikowanych niż obecne, ale wciąż wykorzystujących w jakiś sposób energię elektryczną”.

Francuz uważa jednak, że producenci uczestniczący w Formule E powinni zainteresować się również wejściem do F1, gdzie rozwijany jest inny rodzaj napędu: „Skoro producenci mają w ofercie auta drogowe o różnego typu napędach, dlaczego niemieliby startować w F1 i FE w tym samym czasie? To ma sens”.

Źródło: f1today.net

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka