Todt prosi Ecclestone'a, by przestał krytykować F1

W ostatnim czasie w sieci pojawiły wypowiedzi Berniego Ecclestone’a, który w ostrych słowach wypowiadał się na temat Formuły 1. Długo nie czekaliśmy na odpowiedź - Jean Todt prosi supremo królowej motorsportu, by ten przestał krytykować F1.

„Mamy problem, rzeczy nie wyglądają tak, jak być powinny” – stwierdził Ecclestone. „Uważacie, że to w porządku, gdy Fernando Alonso – były mistrz świata ściga się na końcu stawki? Czy to dobrze, gdy kierowca kwalifikuje się na trzecim miejscu, ale ze względu na wymianę silnika musi spaść na trzynaste?”

„Formuła 1 to bzdura” – skwitował Brytyjczyk. „Musimy przyjrzeć się tym rzeczom”.

„Publiczność tego nie rozumie. Widzowie oglądają wyścig, wiedzą, że ktoś zakwalifikował się na drugim, czy trzecim miejscu, a startuje ze środka stawki. Ale dlaczego? Ponieważ zmieniono silnik, albo skrzynię biegów. Możemy rozwiązać ten problem, ale nie wolno nam długo czekać”.

Prezydent FIA, Jean Todt nie zgadza się ze słowami Ecclestone’a i przekonuje, że Formuła 1 powinna rozwiązywać swoje problemy wewnątrz.

„Czy wyobrażasz sobie kogoś, kto idzie oglądać nowy film, bo reżyser mówi ‘Mój film jest do niczego’? – rozpoczął Francuz. „Jeśli chcesz sprzedać produkt, twoja krytyka musi być skierowana do wewnątrz, nie na zewnątrz. Musimy przedstawiać pozytywny obraz Formuły 1”.

Todt nie zgadza się także, by zmniejszono limit silników do wykorzystania na sezon.  

„Musimy sprawić, by silniki były tańsze i głośniejsze. Poza tym nie może być tak, że teamy mają problemy z ich otrzymaniem. Niezależnie od tego, silnik hybrydowy jest jedną z lepszych rzeczy, które Formuła 1 mogła wprowadzić”.

Prezydent FIA uważa, że dołączenie kolejnego konstruktora do Formuły 1 przyniosłoby dużo korzyści dla sportu i sprawiłoby, że F1 stałaby się bardziej atrakcyjna.

„Wejście Audi byłoby fantastyczne dla Formuły 1. Ich technologia jest bardzo zaawansowana, a poza tym byliby zdeterminowani do tego, by stać się konkurencyjnym zespołem. Są jednak częścią dużej grupy, która obecnie musi rozwiązać swoje problemy. Jestem jednak przekonany, że gdy sprawimy, iż F1 stanie się bardziej atrakcyjna, wtedy korzystni partnerzy biznesowi nie będą mogli zignorować tego sportu”.

W międzyczasie Ecclestone krytykował Todta, oskarżając go o to, że zbyt mocno skupia się na działalności FIA, zaniedbując F1.

 „FIA posiada dwa podstawowe filary: sport motorowy i działania w różnych dziedzinach życia” – odpowiedział Todt. „Jednym z moich priorytetów jest oczywiście bezpieczeństwo na ulicach: każdego roku 1,3 miliona ludzi ginie na drogach, każdego dnia jest to aż 500 dzieci. Formuła 1 to luksusowy problem. To byłoby kompletnie nie na miejscu, gdyby Prezydent FIA skupiał się na szczegółach F1. Mam jednak przy sobie ludzi, którzy mnie w tym wspierają” – zakończył Francuz.

Źródło: onestopstrategy.comautoweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league