Todt: 21 wyścigów to przywilej

Prezydent FIA Jean Todt nie uważa jakoby 21 wyścigów w nadchodzącym sezonie było utrudnieniem dla ekip czy dla mechaników ekip, twierdząc że praca w królowej sportów motorowych powinna być traktowana jako przywilej.

Francuz uważa, że praca w takim środowisku i w takiej dyscyplinie sportowej powinna być dumą i jest przywilejem. Według Todta nikt nie powinien narzekać na fakt, że sezon jest dłuższy i powinien być zadowolony z tego faktu.

„Jeżeli robisz to, co robisz, bierzesz pod uwagę to, co dzieje się na świecie, to budząc się każdego ranka powinieneś być szczęśliwy, że możesz pracować przy 20 lub 21 wyścigach. Oni są uprzywilejowani i niewłaściwie jest narzekać na swoje przywileje” – stwierdził były szef Ferrari.

Nadchodzący sezon będzie najdłuższym w historii F1 i będzie trwać od marca do listopada, co powoduje, że wiele ekip spędzi w podróży jeszcze więcej czasu niż dotychczas. Wydłużenie sezonu jest efektem dołączenia Grand Prix Europy w Azerbejdżanie oraz powrotem Grand Prix Niemiec.

FIA ustaliła także, że ekipy wezmą udział w dwóch sesjach testowych przed Grand Prix Wielkiej Brytanii oraz Grand Prix Hiszpanii. Do tego ekipy będą miały jeszcze do dyspozycji po sześć dwudniowych sesji testowych z dostawcą opon Pirelli. Najbliższe będą miały miejsce na torze Paul Ricard, gdzie Ferrari, Red Bull oraz McLaren będą testować opony włoskiej firmy na mokrą nawierzchnię.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league