Kimi Räikkönen przyznał, że woli ścigać się na torach, które zostały wybudowane dawno temu i które są zupełnie inne od obecnych, ultranowoczesnych obiektów, zaprojektowanych głównie przez Hermanna Tilke.

W ostatnich latach wiele europejskich wyścigów Formuły 1 zostało zastąpionych przez rundy, które w większości odbywają się w Azji i na Bliskim Wschodzie.

„Musimy iść tam, gdzie ludzie mogą sobie pozwolić na płacenie” – przyznał bezwstydnie Bernie Ecclestone.

Nie oznacza to jednak, że popularnemu wśród fanów, Kimiemu Räikkönenowi musi podobać się ten stan rzeczy.

„Chodzi o to, że nowe obiekty są bardzo podobne do siebie, zaprojektowane przez tego samego człowieka. Nie mówię, że są one złe, ale że są w dużej mierze takie same” – stwierdził fiński kierowca.

Istnieje jednak jeden wyjątek od tej reguły. Räikkönen w rozmowie z Turun Sanomat powiedział, że lubił jeździć po tureckim torze Istanbul Park, który nie gości już u siebie kierowców Formuły 1.

„Bardzo lubię także Magny Cours. Nawierzchnia była dobra, tor był inny, a wokół nie było dużo zamierzania. Imola była jednym z najlepszych. Zawsze była tam wspaniała atmosfera i jazda tam była nie lada wyzwaniem. Do tych torów zalicza się także Nürburgring” – dodał kierowca Ferrari.

Z drugiej strony Fin stwierdził, że obiekty takie, jak Abu Zabi, umiejscowione na pustyni, są pozbawione prawdziwego charakteru. Zdaniem „Icemana” najgorszym obiektem był koreański tor położony w Yeongam.

„W zasadzie gdy udajemy się do nowego miejsca [w kalendarzu], to już wiemy, czego się spodziewać. [Tory] wyglądają niemal tak samo. Wszystko jest zrobione tak, że dany obiekt jest bardzo podobny do innego. Wokół toru nie ma drzew ani niczego podobnego, jak to było na Imoli i Magny Cours, nie wspominając o Spa, który znajduje się w środku lasu. Oczywiście każdy [nowy] tor czymś różni się od innych, a każdy zakręt jest inny, jednak ostatecznie to są Tilkodromy” – zakończył.

Źródło: onestopstrategy.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race