Prezydent Ferrari, Sergio Marchionne powiedział, że Bernie Ecclestone musi sfinalizować swoje obecne plany dotyczące Formuły 1, by w chwili odejścia ze swojego stanowiska pozostawić sport w dobrej kondycji.

„Ecclestone wie, że nie będzie wiecznie w Formule 1 i być może jest to powiązane z przyszłością FOM” - rozpoczął Włoch.

„Prawdziwym wyzwaniem dla Berniego jest organizacja. Powinien wprowadzić system, w którym niektóre zadania będą opracowane inaczej. Ciąży na nas odpowiedzialność dostarczenia odpowiedniego poziomu ciągłego racjonalnego zarządzania Formułą 1 wraz z FIA i FOM. Musimy w pełni wykorzystać zdolności Berniego do rozwoju tego sportu w najlepszym możliwym kierunku. Wierzcie mi - to nie jest łatwe” – stwierdził Marchionne.

„Bernie ma charakterek, jednak to bardzo miły facet, w którym drzemią niezwykłe pokłady sił. To, czego dokonał w ciągu ostatnich 10 lat jest niesamowite. Nie wiem, czy mógłbym robić to samo będąc w jego wieku”.

Marchionne uważa, że przyszłość Formuły 1 powinna podążyć w kierunku przyciągania młodych odbiorców i właśnie tym powinien zająć się Ecclestone.

„Bernie powinien utorować drogę dla planów związanych z przyszłością Formuły 1. Mamy tutaj problem dotyczący wieku, dlatego powinniśmy zapytać samych siebie: 'czy jesteśmy atrakcyjni dla młodych ludzi'? Ten sport ma ogromny potencjał, które nie został jeszcze wykorzystany” – stwierdził Marchionne.

„Musimy sprawić, by Formuła 1 była interesująca, bo wszystko co jest przewidywalne staje się nudne. Powinniśmy starać się dostarczać więcej nieprzewidywalności, mam na myśli nieprzewidywalność wyników” - zakończył prezydent Ferrari.

Źródło: autosport.com

 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race