Felipe Massa uważa, że Williams musi podnieść swój poziom trzykrotnie, by móc walczyć na czele stawki w sezonie 2016 Formuły 1.

Brytyjska ekipa przystępowała do tegorocznej rywalizacji z dużymi nadziejami, kończąc poprzedni sezon na trzecim miejscu w klasyfikacji, lecz jej postęp nie był porównywalny do Mercedesa i tempem wyprzedziło ją Ferrari. Brazylijczyk zauważa, że poczyniono kroki do przodu, a podobny poziom konkurencyjności ekipy pokazuje, jak trudno jest dogonić czołowe zespoły.

„Walczymy z czołowymi zespołami, które są większe i mają od nas dużo więcej pieniędzy. Wiemy, że pokonanie tych ekip będzie wymagać od nas trzykrotnej poprawy z roku na rok i to właśnie staramy się zrobić” – powiedział. „Bardzo trudno jest przewidzieć, gdzie będziemy w porównaniu z innymi. Mogę tylko powiedzieć, że zespół pracuje bardzo mocno i skupia się na obszarach, gdzie uważamy że jest miejsce na poprawę”.

Zapytany, czy Williams ma realne szanse na pokonanie Mercedesa przy obecnych przepisach, dodał: „Myślę, że to bardzo trudne. Z pewnością chcemy być z przodu, ale wiemy że szczególnie Mercedes ma bardzo dużą przewagę i trudno jest powiedzieć, jaki będzie obraz stawki, ale mam nadzieję, że będziemy lepsi niż w tym roku”.

Źródło: f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race