Szef Ferrari, Maurizio Arrivabene uważa, że celem i priorytetem środowiska Formuły 1 powinno być wychodzenie naprzeciw młodemu odbiorcy, nie zaś liczne zmiany i regulacje techniczne.

W 2017 roku królową motorsportu czeka prawdziwa rewolucja. Modyfikacje w przepisach, które sprawią, że samochody staną się szybsze, głośniejsze i o bardziej agresywnym wyglądzie są tylko częścią z nich. Nie do końca zgadza się z tym szef Ferrari, który twierdzi, że Formuła 1 powinna skupić się na przyciąganiu młodych widzów.

„Myślę, że jeśli wygrywasz wyścigi, show jest dla ciebie idealne, ale jeśli tego nie robisz, chcesz coś zmienić. To normalne” - rozpoczął Arrivabene.

„Myślę że na tym etapie - co podkreślałem już wiele razy – powinniśmy pracować wszyscy razem i wspólnymi siłami ulepszyć widowisko. Musimy zachęcić do oglądania więcej widzów, szczególnie tych młodych. To powinno być naszym celem, ponieważ fani F1 stają się coraz starsi i starsi” – dodał.

Włoch świadomy jest tego, że w zależności od położenia, zespoły mogę mieć całkowicie odmienne zdanie na temat przyszłości i celów F1. Dodaje jednak, że możliwe jest znalezienie rozsądnego rozwiązania tej sytuacji.

„Oczywiście, to wszystko nie jest takie proste, ponieważ zespoły, które mają przewagę chcą ją utrzymać, natomiast te słabsze użyją odpowiednich argumentów, aby skrytykować cały system. Myślę, że dzięki naszej współpracy będziemy mogli to rozwiązać” - zakończył szef Ferrari

Źródło: f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race