Esteban Gutierrez uważa, że jego rola kierowcy rezerwowego Ferrari przygotowała go na powrót do ścigania w przyszłym sezonie w zespole Haas F1 Team.

Meksykanin zniknął z torów przed sezonem 2015 po dwóch latach startów dla zespołu Sauber, by przejść do Ferrari, gdzie pracował obok Sebastiana Vettela i Kimiego Räikkönena. W przyszłym sezonie zasili on szeregi nowej ekipy w stawce i uważa, że doświadczenie zebrane z Ferrari uczyni go wartościowym zawodnikiem dla korzystającego z wiedzy technicznej Ferrari zespołu.

„Uważam, że mogę się znacząco przysłużyć moim doświadczeniem i wiedzą na temat rozwoju silnika i skrzyni biegów z lat 2012-2013, ze zmiany przepisów w 2014 roku oraz tego, jak były rozwijane na przestrzeni ostatniego sezonu” – powiedział.

„Zawsze startowałem mając za plecami silnik Ferrari, więc znam wszystkie procedury. Myślę, że to ważny atut do posiadania”.

„Jestem wdzięczny za tę wspaniałą okazję bycia z Ferrari. To był bardzo długi sezon, ale z drugiej strony zleciał bardzo szybko. Wiele się nauczyłem od bardzo dobrych osób w zespole, najlepszych mechaników, najlepszych inżynierów, dwóch mistrzów świata – Kimiego i Sebastiana – oraz najlepszego szefa zespołu, Maurizio [Arrivabene]”.

„Chcę im bardzo podziękować, bo otworzyli mi drzwi do bycia trzecim kierowcą i czerpania jak najwięcej z mojej roli. Teraz mam przed sobą poważne wyzwanie, którego nie mogę się doczekać”.

Źródło: nbcsports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race