Czterokrotny mistrz świata Formuły 1, Alain Prost wyjawił w wywiadzie, że szefostwo Renault rozważało możliwość odejścia z Formuły 1.

Kłopoty z wadliwymi jednostkami, konflikt z Red Bullem, czy niesatysfakcjonujące zasady związane z prawami komercyjnymi, spowodowały, że szefostwo Renault było w niekomfortowej sytuacji przed nadchodzącym sezonem.

Alain Prost, który współpracuje z francuskim producentem, przyznał że Carlos Ghosn zastanawiał się nad porzuceniem projektu F1, co było mocno rozważane tuż przed finałowym weekendem w Abu Dhabi. „Tuż przed weekendem sytuacja była patowa”, przyznał Francuz. „To Ghosn podjął decyzję, ale faktycznie możliwość odejścia była realna. Przez ostatnie kilka tygodni z nim nie rozmawiałem. To on zadecydował”.

Prost twierdzi, że decyzja o pozostaniu w F1 była trudna, a zespół potrzebuje czasu, aby ponownie być na szczycie. „To będzie długa przeprawa. Ghosn mówi o trzech latach, a ja myślę że to minimum. Będzie nam ciężko. Ale widzę ten zespół, jako całkiem nowy projekt. Zaczynamy w bardzo trudnym środowisku. Umowa została zawarta kilka godzin temu, więc pierwszy rok będzie niezwykle trudny”, przyznał ambasador marki. „Musimy stworzyć strategię, podwaliny pod naszą przyszłość i rozwijać się. Nie musimy wygrywać już teraz, to długoterminowy projekt”, dodał.

Francuz czeka również na dalszy rozwój sytuacji, kiedy to Ghosn ogłosi dalsze plany. „Czekam do stycznia. Zobaczymy wtedy jaka jest organizacja i jak bardzo będę zaangażowany w projekt. Jestem otwarty na propozycje”, podsumował Prost.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race