Button: Nikt nie zna Lewisa zbyt dobrze

Jenson Button uważa, że cała społeczność Formuły 1 nie jest świadoma tego, jaką postacią jest naprawdę Lewis Hamilton.

Button spędził trzy lata jako kolega zespołowy Hamiltona w McLarenie, jednak mimo, że obu zawodników łączyły dobre relacje, zarówno osobiste, jak i zawodowe, zdobywca tytułu z 2009 roku przyznał, że nie zna go zbyt dobrze.

Trzykrotny już mistrz świata zawsze cechował się ograniczonym dialogiem z innymi kierowcami i tendencją do izolowania się podczas spotkań grupowych. Dla przykładu: w Abu Zabi podczas parady kierowców przed finałem sezonu, kierowcy rozmawiali ze sobą z tyłu ciężarówki, zaś Hamilton przebywał samotnie na jej przedzie, zupełnie nieświadomy obecności innych k.

„Jeśli chodzi o Lewisa jako osobę, to nie znam go zbyt dobrze i nie sądzę, że są kierowcy, którzy znają go bardzo dobrze. Jest to z naszej perspektywy osoba prywatna. Za każdym razem, gdy rozmawia, jest bardzo miły i przyjazny, taki jaki powinien być. Robimy tą samą rzecz i jesteśmy na szczycie tego, co kochamy” – powiedział Button.

Sam Hamilton przyznał, że jest to jego naturalna skłonność do bycia z dala od swoich kolegów.

„Między kierowcami jest szacunek, jednak jestem tutaj, by wykonywać swoją pracę, a nie się bawić. Nie jestem tutaj, by być cały czas szczęśliwy, zbzikowany i gadać bardzo dużo. Jestem tu, by zrobić konkretną rzecz i wygrywać mistrzostwa” – stwierdził kierowca Mercedesa.

„Na palcach jednej ręki mogę policzyć moich najbliższych przyjaciół. Mam za to dużo współpracowników i kolegów”.

Według Buttona, sposób zachowania Hamiltona nie ma wpływu i nie umniejsza umiejętnościom Brytyjczyka na torze.

„W tym roku co prawda prowadził najszybszy samochód, ale jeśli spojrzeć na jego ciągłość, to wykonał niesamowitą robotę. W jego przypadku chodzi o zaufanie do siebie i zespołu, z kolei niektórzy kierowcy potrzebują innych rzeczy, by być szybkim i zachować taką ciągłość” – dodał.

Źródło: f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league