Według Érica Boulliera, Honda jest gotowa dostarczać od 2017 roku jednostki napędowe drugiemu zespołowi.

Japoński producent powrócił do Formuły 1 w tym roku u boku McLarena. Jak na razie współpraca ta nie układa się po myśli obu stron i nie zapowiadało się na to, by jakikolwiek inny zespół mógł zdecydować się na skorzystanie z usług Hondy.

Jednakże, Eric Boullier zapytany o to, czy Honda ma w planach zaopatrywanie więcej, niż jednego zespołu w motory, powiedział, że taka możliwość jest brana pod uwagę.

„Wszyscy wiedzą, że w obecnie wejście producenta jednostek napędowych do Formuły 1 to możliwość dostarczania silników innym zespołom. To kwestia, o której już rozmawiamy i będziemy nadal prowadzić rozmowy. Jeśli nadejdzie na to odpowiedni czas, jeśli Honda będzie na to gotowa, wtedy będzie to możliwe. Jesteśmy partnerami, rozmawiamy i uzgodnimy, kiedy możemy to zrobić” – powiedział Boullier.

Dyrektor wyścigowy McLarena zaprzeczył jednocześnie, że zespół postawił głos weta w sprawie dostarczania przez Hondę silników innym podmiotom, wskazując, że ewentualna możliwość zaopatrywania inne teamy w jednostki napędowe może dojść do skutku w 2017 roku.

„Nasz głos w tej sprawie jest uważany jako partnerski – to nie jest weto. Od 2017 roku taka możliwość wchodzi w grę, dlaczego nie? To oznacza, że oferta może być dla innego zespołu atrakcyjna, więc uważam to jako pozytyw”.

Boullier ponadto nie ukrywał swojego zaskoczenia faktem, że w chwili obecnej to Mercedes i Ferrari dyktują warunki na rynku jednostek napędowych.

„Gdy mieliśmy V8 i zamrożony rozwój silników, wówczas mniej więcej były one na takim samym poziomie, a umowy handlowe pomiędzy producentami były sprawiedliwe. Dzisiaj mamy dwa największe silniki w stawce: Mercedesa i Ferrari, więc nie jest żadnym zaskoczeniem, że większość zespołów chce właśnie ich motory. W pewnym momencie trzeba będzie jednak zrównoważyć rynek” – dodał.

Źródło: autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race