Gwiazdy MotoGP - Valentino Rossi oraz Jorge Lorenzo, radzą Lewisowi Hamiltonowi, aby potrenował on trochę jazdę na motocyklu zanim spróbuje swoich sił w ich serii wyścigowej.

Lewis Hamilton zaliczany jest do najszybszych kierowców Formuły 1. Anglik ma także słabość do innych, dwukołowych pojazdów, o czym mogliśmy dowiedzieć się z niedawno przeprowadzonego z nim wywiadu. Kierowca Mercedesa powiedział w tej rozmowie, że ma w planach przetestowanie motocykla MotoGP.

Dziewięciokrotny mistrz świata tej serii nie uważa, że kierowca Formuły 1 powinien o swoim starcie na pojeździe MotoGP mówić z taką lekkością: „On potrzebuje doświadczenia, zanim tego spróbuje” – powiedział Valentino Rossi. Włoch jest jednak w stanie wyobrazić sobie Hamiltona na jego wyścigowym motocyklu Yamaha: „Nasz motocykl jest łatwy w prowadzeniu. Jeśli zmniejszymy mu moc, to z M1 mógłby spróbować”. Rossi wolałby jednak, aby to jego zespołowy kolega - Jorge Lorenzo, pożyczył Hamiltonowi pojazd. „Ale tylko z wysokim ubezpieczeniem” - śmiał się Hiszpan.

Rossi przyznał, że już wcześniej rozmawiał z kierowcą F1 na temat próby jazdy motocyklem: „Rozmawiałem z nim już kilka razy. Odwiedził nas w zeszłym roku w Le Mans”. Zawodników połączył wspólny sponsor napojów energetycznych, firma Monster. „Mówił mi często, że kiedyś przyjdzie na moje ranczo i spróbuje pojeździć moim motocyklem”. Rossi rzeczywiście wybudował swój własny tor we Włoszech, gdzie trenuje wraz z kolegami. „Pytałem go, czy potrafi jeździć motocyklem, czy będziemy musieli zaczynać od początku. Zapewnił mnie, że posiada swój własny pojazd i potrafi to robić” - zakończył z szerokim uśmiechem Rossi.

Źródło: formel1.de

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race