Kierowca Ferrari, Sebastian Vettel, zadedykował dzisiejsze zwycięstwo w pełnym emocji wyścigu o Grand Prix Węgier Julesowi Bianchiemu.

Przed wyścigiem każdy z dwudziestu obecnych kierowców, wraz z rodziną Julesa, wspólnie utworzyli krąg, by połączyć się myślami w minucie ciszy ku pamięci zmarłego kierowcy, który był także członkiem akademii Ferrari.

Dramatyczny wyścig zakończył 41 zwycięstwem w karierze Sebastiana Vettela, który przekroczył linię mety przed duetem zespołu Red Bull Racing: Daniiłem Kwiatem i Danielem Ricciardo. Niemiecki kierowca Ferrari zadedykował dzisiejsze zwycięstwo Julesowi.

„To niesamowity dzień, jednak to zwycięstwo jest dla Julesa. Wiemy, że był to dla nas wszystkich ciężki i trudny tydzień. To wszystko jest dla niego. Wszyscy ludzie w Ferrari i wszyscy fani Ferrari wiedzieliśmy, że prędzej czy później [Jules] stałby się częścią naszego zespołu, naszej rodziny” – powiedział Sebastian Vettel.

Sam wyścig układał się po myśli 4-krotnego mistrza świata do momentu wypadku Nico Hülkenberga, który wywołał wyjazd samochodu bezpieczeństwa i zniwelowanie ogromnej przewagi lidera wyścigu względem pozostałych kierowców, w tym zawodników Mercedesa.

„Z naszego punktu widzenia nie było potrzeby wyjazdu na tor samochodu bezpieczeństwa, jednak sprawiło to, że wyścig stał się pod koniec o wiele bardziej interesujący. Mieliśmy wspaniały początek. Oczywiście ważne było, aby jak najszybciej objąć prowadzenie” – mówił kierowca Ferrari.

„Samochód był trudny, ale bardzo dobry w prowadzeniu. Był to wspaniały wyścig, pokazaliśmy świetne tempo i chciałbym podziękować zespołowi za ten powrót. Dzisiaj po prostu wszystko ułożyło się w jedną całość i mimo samochodu bezpieczeństwa nadal byliśmy w stanie wygrać, co też jest wielką zasługą zespołu” – dodał na koniec.

Źródło: autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race