Były kierowca Formuły 1 Robert Kubica rozumie decyzję Fernando Alonso o zmianie zespołu i wierzy, że Hiszpan zdobędzie trzeci tytuł mistrzowski.

W ubiegłym dziesięcioleciu Fernando Alonso regularnie ostrzegał, że Robert Kubica jest najszybszym kierowcą ich generacji. Swoje pierwsze i niestety ostatnie zwycięstwo Polak zdobył w 2008 roku podczas Grand Prix Kanady. Trzy lata później Kubica uległ wypadkowi w rajdzie Ronde di Andora w Ligurii i z powodu odniesionych obrażeń prawej ręki, nie wystartował już w wyścigach Formuły 1.

Również kariera Alonso nie rozwija się po jego myśli. Po zdobyciu drugiego tytułu mistrzowskiego w 2006 roku, Hiszpan do dziś walczy o kolejny, którego nie zdobędzie także i w tym sezonie. Jego obecny zespół boryka się bowiem z usterkowością i słabszym od konkurencji silnikiem. Alonso nie jest w tym roku konkurencyjny i należy do trzech kierowców, którzy nie zdobyli jeszcze ani jednego punktu.

Wiele osób krytykowało Hiszpana za przejście z teamu Ferrari do zespołu McLaren, z którego odszedł w 2007 roku po konflikcie z szefem Ronem Dennisem. Kubica rozumie jednak decyzję swojego przyjaciela, z którym prywatnie zna się od lat: „Każdy człowiek, a w szczególności kierowca wyścigowy, potrzebuje nowych wyzwań”. W rozmowie ze „Sky Italia” Polak wyraził także swoje zdziwienie z faktu, że współpraca z włoskim zespołem nie zakończyła się zdobyciem kolejnego tytułu: „Gdy Fernando przechodził do Ferrari, to chyba każdy, ja także, spodziewał się zdobycia przez niego mistrzostwa. Jednak stało się inaczej, więc musiał znaleźć coś nowego, pójść inną drogą. Teraz stoi przed ogromnym wyzwaniem, ale wraz z nim rośnie też satysfakcja, gdy osiągnie już ten cel". 

Obecna forma zespołu McLaren-Honda nie wskazuje na możliwość walki o tytuł żadnego ich kierowcy. Kubica wierzy jednak, że to niebawem się zmieni: „To zawsze jest ryzyko, ale Fernando jest jednym z najsilniejszych, jeśli nie najsilniejszym kierowcą w ostatnich latach”.

Źródło: motorsport-total.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race