Vergne: Ferrari jest teraz dla mnie priorytetem

Były kierowca zespołu Toro Rosso wierzy, że jego nowa rola w Ferrari to właściwa droga do sukcesów w przyszłości.

Jean-Éric Vergne zakończył sezon 2014 na 13. miejscu w klasyfikacji generalnej kierowców zdobywając 22 punkty. Zespół Toro Rosso nie przedłużył jednak kontraktu z Francuzem i zatrudnił na jego miejsce nastoletniego Maxa Verstappena. Vergne od najbliższego sezonu będzie testował nowe rozwiązania konstrukcyjne w symulatorze Ferrari.

„To dobrze, że nadal jestem w Formule 1. Moją motywacją jest pomoc Ferrari w zwyciężaniu. Będę pracować w prestiżowym zespole i dam z siebie wszystko, aby pomóc im testując w symulatorze. To jest naprawdę wspaniałe i wolę siedzieć na ławce rezerwowych w Ferrari niż jeździć dla zespołu takiego jak Caterham.”

Dla Francuza nie była to łatwa końcówka sezonu. Jego najlepszym miejscem była 6. lokata w wyścigu o Grand Prix Singapuru, team Toro Rosso po 3 latach współpracy nie przedłużył z nim kontraktu, a na miejsce Sebastiana Vettela w Red Bull Racing wszedł Daniił Kwjat – zespołowy kolega Jeana-Erica. Kierowca patrzy jednak pozytywnie w przyszłość i postawił sobie konkretne cele.

„Jestem jeszcze bardzo młody i przede mną wiele lat w Formule 1. Wypracowałem sobie solidne podstawy i nadal widzę swoją przyszłość związaną z tym sportem. Cieszyłem się Formułą E, ale Ferrari jest teraz dla mnie priorytetem. Pracuję również nad innymi projektami, ale teraz numerem jeden jest Scuderia.”

Źródło: formel1.de

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league