Kilka dni temu, włodarze Toro Rosso poinformowali, że w sezonie 2015 za sterami samochodu zasiądzie młodziutki holender, Max Verstappen. Tym samym posadę traci Jean-Éric Vergne, który twierdzi, że jego wiek ma w tym sporty udział.

24-latek otwarcie przyznał, że jego wiek ma największe znaczenie w tej tej sprawie. Francuz jednak nie składa brani i ma nadzieję, że znajdzie posadę w innej ekipie i będzie mógł dalej spełniać swoje marzenia.

„Zawsze będę wdzięczny Red Bullowi oraz Toro Rosso za danie mi szansy bycia w F1. Nie miałem na początku kariery wystarczającej ilości pieniędzy, ale dzięki nim dołączyłem do tej klasy. Przejeździłem z Toro Rosso trzy sezony za co dziękuję. Wykonałem sporo pracy, a teraz taką szansę otrzyma Max. W końcu Toro Rosso to zespół dla młodych zawodników, a ja jestem już za stary. W sumie ich rozumiem. Oczywiście jest mi trochę smutno, bo bardzo lubię ten zespół” - skomentował bardzo krytycznie młody Francuz.

Verne uważa, że obecnie jest zbyt wcześnie aby rozmawiać o innych zespołach i jedyną rzeczą, która może mu pomóc to występy, które pozwolą walczyć o dobą posadę.

Źródło: planet-f1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race