Parr: Lotus zaoferował mu szybszy samochód

Były szef Williamsa przyznał, iż Räikkönen nie powrócił do F1 w barwach stajni z Grove, ponieważ ekipa z Enstone zaoferowała mu konkurencyjne auto.

Pod koniec roku 2011 plotkowano o tym, że Fin powróci do Formuły 1 jako kierowca Williamsa, ale okazało się, iż Kimi ścigał się w barwach Lotusa. W tym sezonie Räikkönen wygrał GP Abu Zabi i zakończył rywalizację na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Ekipa z Grove również osiągnęła swój mały sukces, ponieważ udało im się przygotować samochód, który jest w stanie rywalizować na dobrym poziomie i kryzys z sezonu 2011 został zażegnany.

Adam Parr uważa, iż Kimi nie wybrał Williamsa, ponieważ chciał uniknąć rywalizacji słabym autem.

„Chciałem sprowadzić Kimiego do Williamsa na sezon 2012” – powiedział były szef stajni z Grove. „Nie mogłem jednak zagwarantować mu konkurencyjnego samochodu. Kiedy z nim rozmawiałem byłem pod wrażeniem jego pragnienia i determinacji. W tym czasie jednak jego podobnie jak nasza forma była zagadką”.

Zamiast utalentowanego Fina w Williamsie zobaczyliśmy Bruno Sennę, ale tylko na rok, ponieważ w sezonie 2013 zastąpi go rodak Räikkönena, a więc Valtteri Bottas.

Źródło: onestopstrategy.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league