Hamilton: Nie mogę przestać płakać

Lewis Hamilton powiedział, że jego rekordowe dziewiąte zwycięstwo w domowym Grand Prix Wielkiej Brytanii oraz 104. w karierze było dla niego wyjątkowo emocjonalne, a także myślał, że już nigdy nie wygra.

Kierowca Mercedesa najlepiej wykorzystał panujące warunki oraz dobraną strategię, aby odnieść zwycięstwo 945 dni od ostatniego triumfu, które miało miejsce w GP Arabii Saudyjskiej 2021. Pomimo rekordu, który czyni go najbardziej utytułowanym kierowcą w historii tego sportu, Hamilton przyznał po dzisiejszym zwycięstwie, że obawiał się, że już nigdy nie wygra i że może po prostu nie być już w stanie wygrywać.

„Między 2021 rokiem a dzisiaj były zdecydowanie dni, kiedy nie czułem się wystarczająco dobry, lub kiedy myślałem, że nie wrócę do tego miejsca, na którym jestem dzisiaj” – powiedział Hamilton po triumfie na Silverstone.

„Nie mogę przestać płakać. Od 2021 roku, każdego dnia, wstawałem i starałem się walczyć, trenować, skupić się na zadaniu i pracować tak ciężko, jak tylko mogłem z tym niesamowitym zespołem. To było takie trudne, myślę, że dla każdego. Ważne jest, jak dalej się podnosić. Musisz dalej kopać głęboko, nawet gdy czujesz, że jesteś na dnie”.

„Ważne jest, że mam wokół siebie wspaniałych ludzi, którzy mnie wspierają. Mój zespół, za każdym razem, gdy się pojawiam i widzę ich zaangażowanie, naprawdę mnie motywuje do robienia tego samego. Również moi fani, gdy ich widzę na całym świecie, tak mnie wspierali. Wielkie podziękowania dla wszystkich w fabryce. A wszystkich tutaj - kocham was”.

„To mój ostatni wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii z tym zespołem, więc bardzo chciałem wygrać go dla nich, ponieważ ich kocham. Doceniam ich tak bardzo za całą ciężką pracę, jaką włożyli przez te lata”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze