Piastri o krok od pierwszej wygranej GP w karierze

Podczas głównego wyścigu o Grand Prix Austrii, Oscar Piastri prezentował się znakomicie. Po kolizji Maxa Verstappena i Lando Norrisa dla Australijczyka, którego tempo było znakomite, otworzyła się furtka do zawalczenia o najwyższy szczebel podium. Tę przed nosem zamknął mu jednak George Russell, na Red Bull Ringu zdobywając swoje drugie zwycięstwo w karierze. 

Chociaż to dopiero drugi sezon Oscara Piastriego w Formule 1 a on sam ma tylko 23 lata, Australijczyk w światowej 20. najlepszych kierowców prezentuje się na prawdę dobrze. Kierowcy McLarena udało się stanąć na podium już 4. razy, wygrać wyścig sprinterski a na zeszłych 11. wyścigów tylko raz nie pojawił się w punktowanej 10.

Weekend w Austrii układał się dla Piastriego wręcz idealnie - podczas treningu tracił do Maxa Verstappena będącego liderem zaledwie 0.27 sekundy, w kwalifikacjach do sprintu był 3. a sam sprint ukończył na 2. miejscu. Gdyby nie skasowany czas okrążenia, do wyścigu głównego ruszałby nie z 7. a z 3. pozycji. Mimo to Australijczyk dał radę ukończyć wyścig na 2. stopniu podium.

Jednak nie od dziś wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po GP Austrii można było zauważyć, że Piastri nie do końca był usatysfakcjonowany swoim uzyskanym rezultatem: “Jest wiele gdybań i przypuszczeń, oczywiście zaczynając od soboty [po skasowaniu czasu okrążenia w kwalifikacjach]. Wiem też, że to dopiero moje czwarte podium w F1, ale być tak blisko zwycięstwa i polec, to trochę boli”.

23-latek uważa, że McLaren miał dobre tempo i mimo słodko-gorzkiej drugiej pozycji, jest pozytywnie nastawiony przed kolejnym wyścigiem: “Nie da się ukryć, że zdobyliśmy naprawdę dobre punkty. Uważam, że w drugiej połowie wyścigu szliśmy całkiem nieźle i jestem zadowolony z kolejnego podium, ale jak już mówiłem, gdy jesteś tak blisko i nie da ci się sięgnąć po zwycięstwo, jest to trochę bolesne. Niemniej jednak myślę, że jesteśmy w grze. Silverstone to tor, który lubię, w dodatku to domowy wyścig zespołu, więc jestem podekscytowany tym, co nas czeka”.

Wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii odbędzie się już w najbliższą niedzielę o 16:00 czasu polskiego.

Źródło:  formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze