Verstappen zaniepokojony formą McLarena mimo zwycięstwa w GP Hiszpanii

Max Verstappen przyznał, że imponująca forma McLarena jest «trochę niepokojąca», mimo że był w stanie odnieść zwycięstwo w Grand Prix Hiszpanii Formuły 1.

Holender zdobył swoje siódme zwycięstwo w tegorocznym sezonie, kończąc wyścig z przewagą nieco ponad dwóch sekund nad Lando Norrisem. Ponownie jednak było widać, że McLaren miał przewagę nad Red Bullem pod względem tempa wyścigowego, ale dobra jazda Verstappena i odpowiednia strategia wystarczyła, aby utrzymać się przed Norrisem.

Zdolność Verstappena do wyprzedzenia Norrisa, a następnie szybkiego rozprawienia się z George'em Russellem, ostatecznie przesądziła o jego wyścigu. Jednak mimo swojego ostatniego triumfu, Verstappen nadal martwi się regularnym zagrożeniem ze strony McLarena.

„Bardzo się cieszę, ponieważ myślę, że objęcie prowadzenia na drugim okrążeniu zapewniło nam wygraną” – powiedział. „W zasadzie przed Lando, ponieważ w pierwszym etapie wyścigu wygrałem go dzięki przewadze, jaką miałem nad Lando”.

„Od tego pierwszego przejazdu jechałem bardzo defensywnie. Byliśmy dość wcześnie ze zjazdami do boksów w porównaniu do Lando. Byli dzisiaj zdecydowanie trochę szybsi, lepsi także na oponach. To było trochę niepokojące. To nie jest coś, co chcesz widzieć, ale jako zespół działaliśmy dzisiaj naprawdę dobrze. Zmaksymalizowaliśmy wszystko, co mieliśmy”.

Uważa się, że Red Bull nie ma najszybszego samochodu od kwietniowego GP Chin. Verstappen wspólnie z Red Bullem byli jednak w stanie wykorzystać swoje inne mocne strony, podejmując właściwe decyzje strategiczne, nawet jeśli brakowało im ostatecznego tempa. Holender ostrzegł jednak, że ostatecznie Red Bull musi znaleźć więcej osiągów, ponieważ nie mogą cały czas polegać na lepszej pracy operacyjnej.

„To ekscytujące, ale kiedy myślę o sobie, nie o sporcie, chcę więcej osiągów. W tym momencie nie jesteśmy najszybsi. Dlatego muszę naciskać do końca. Postawiłem się w tej pozycji. Byliśmy wygodnie z przodu dzięki temu pierwszemu przejazdowi, bo gdybym nie wyprzedził Lando na początku, myślę, że dzisiaj bylibyśmy na drugim miejscu”.

„Niewielkie różnice mogą zdecydować o wyniku wyścigu. Jak dotąd robimy wszystko dobrze, ale nie możesz polegać na tym cały czas. Ostatecznie, aby wygrywać wyścigi, musisz być najszybszy i tego nam brakowało w ostatnich kilku wyścigach”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze