Verstappen: Zmiana ustawień uratowała nam wynik

Max Verstappen powiedział, że dokonane zmiany ustawień jego Red Bulla przed kwalifikacjami pozwoliła mu powalczyć o pole position, a pojedynek ostatecznie przegrał z Lando Norrisem różnicą zaledwie 0,020 sekundy.

Verstappen miał obiecujące piątkowe treningi, ale musiał wykonać kolejny krok, aby dokładniej dostroić balans swojego RB20. Holender stwierdził, że jego samochód zachowywał się znacznie lepiej w kwalifikacjach, ale mimo do pole position zabrakło ułamka sekundy.

„Wprowadziliśmy kilka dobrych zmian w ustawieniach przed kwalifikacjami i samochód był znacznie lepszy” – powiedział Verstappen. „Myślę, że maksymalnie to wykorzystaliśmy, a samochód wydawał się bardziej przyjemny w prowadzeniu”.

„Byliśmy mocni w sekcjach z wysokimi prędkościami i czułem się tam naprawdę komfortowo. Mieliśmy czysty weekend i przez cały tydzień dopracowywaliśmy samochód. Podczas sesji treningowej czułem, że nie byliśmy najszybsi, ale kwalifikacje były naprawdę dobre. McLaren był szybki przez cały weekend, a my byliśmy trochę za nimi, więc musimy zastanowić się, co możemy zrobić, aby zoptymalizować osiągi jutro i być bardziej konkurencyjni”.

Verstappen, podobnie jak zdobywca pole position Norris, spodziewa się, że kilku kierowców będzie walczyć o zwycięstwo.

„Patrząc na [niedzielę], myślę, że będzie bardzo ciasno. Chodzi o to, jak podejdziemy do opon, zwłaszcza przy wysokiej degradacji. Jutrzejszy wyścig będzie ekscytujący. Musimy przeanalizować kilka rzeczy, ale kwalifikacje były dobre, więc możemy celować w walkę o zwycięstwo”.

Źródło: f1technical.net

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze