Verstappen: Przejechanie okrążenia kwalifikacyjnego na Imoli jest niewiarygodne

Max Verstappen siódmy raz w tym sezonie wystartuje do wyścigu Grand Prix z pole position. Holender w tegorocznych czasówkach nie znalazł jeszcze pogromcy, a jak przyznaje, dodatkowo przejechanie czystego okrążenia na Imoli jest niesamowitym doświadczeniem.

Po treningach na Imoli wiele wskazywało na to, że kierowca Red Bulla może zakończyć swoją świetną serię w kwalifikacjach właśnie na torze imienia Enzo i Dino Ferrari. Problemy z ustawieniami i balansem plasowały trzykrotnego mistrza świata F1 w czołówce, ale nie na szczycie, do czego zdążył już przyzwyczaić.

Podczas najważniejszej sesji przed Grand Prix Emilii-Romanii Holender wykrzesał jednak potencjał ze swojego samochodu i jak sam przyznał – balans w nim zdecydowanie się poprawił: „To było naprawdę satysfakcjonujący pole position dzisiaj. Ten weekend był ciężki od początku i brakowało nam tempa oraz balansu w samochodzie, jednak cały czas nad tym pracowaliśmy i próbowaliśmy się poprawić. Kiedy rozpoczęliśmy kwalifikacje, balans samochodu był znacznie lepszy, więc była to świetna zmiana” – powiedział Verstappen.

Holender na konferencji po kwalifikacjach podkreślił również znaczenie obiektów starej daty w kalendarzu F1, gdzie przejechanie czystego okrążenia jest czymś wyjątkowym: „Szczerze mówiąc, to po prostu fantastyczny tor i żałuję, że nie mamy ich więcej w kalendarzu. Niewiarygodne było przejechanie tutaj okrążenia kwalifikacyjnego. W kalendarzu pozostało kilka oldschoolowych torów, które są naprawdę ekscytujące i w których zakochałem się, kiedy zacząłem oglądać i ścigać się w Formule 1”.

W kwestii oczekiwań przed wyścigiem Verstappen uważa, że największym zagrożeniem może być McLaren Lando Norrisa, który startuje tuż za nim (Oscar Piastri po wywalczeniu P2 w kwalifikacjach otrzymał karę przesunięcia na starcie): „McLaren wygląda tutaj na mocnego, ale dzięki zmianom, które wprowadziliśmy w samochodzie [w wyścigu] powinno być lepiej. Czuję się trochę mniej przygotowany do wyścigu, niż chciałbym i nie spodziewamy się, że będzie łatwo, ale damy sobie radę. Zdobycie ośmiu pole position (siedmiu w tym sezonie i jednego w ostatnim wyścigu 2023 roku) z rzędu to wyjątkowy moment i powód do dumy, zwłaszcza że mamy za sobą ciężki weekend. To był wysiłek całego zespołu, ale udało nam się to połączyć. Jestem bardzo szczęśliwy!”.

 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze