Sainz: Samochód odzyskał tempo

Carlos Sainz ku uciesze tifosi był najszybszym kierowcą piątkowych treningów przed Grand Prix Włoch. Hiszpan w pierwszej sesji był nieznacznie wolniejszy tylko od Maxa Verstappena, natomiast podczas popołudniowych jazd wykręcił najlepszy czas dnia.

Obchodzący w piątek swoje 29. urodziny Sainz przez cały dzień nie miał większych problemów w samochodzie i od razu dysponował konkurencyjnym tempem na torze Monza. Madrytczyk zwrócił uwagę, iż legendarny obiekt odpowiada charakterystyce tegorocznego Ferrari, a w połączeniu z dedykowanym pakietem aerodynamicznym o niskim oporze powietrza, pozwala wykrzesać sporo osiągów z SF-23: „Ogólnie rzecz biorąc, był to pozytywny piątek dla zespołu. Wygląda na to, że samochód odzyskał tempo w ten weekend, a charakterystyka toru również nam bardziej odpowiada” – powiedział dzisiejszy jubilat. „To dopiero piątek i jutro nie będzie łatwo, ponieważ o pole position będzie naprawdę ciasno i jest kilka samochodów, które znajdują się w promieniu kilku dziesiątych”.

„Będziemy nadal próbować znaleźć lepszą wydajność, szczególnie na długich przejazdach, gdzie moim zdaniem jest sporo miejsca na poprawę. Wspaniale jest jeździć przed tą niesamowitą publicznością tutaj, na Monzy! Naciskamy dalej!”.

 

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze