Norris: Jestem zaskoczony, że tu jestem

Lando Norris nie krył swojego zaskoczenia po zakończeniu kwalifikacji Formuły 1 o Grand Prix Hiszpanii, w których wywalczył trzecie pole startowe.

Kierowca McLarena od samego początku sesji był jednym z kierowców, którzy bardzo dobrze sobie radzili w trzecim sektorze. Po sesji Brytyjczyk żartował, że nie zdobył drugiego pola, ponieważ to domowy wyścig Carlosa Sainza Jr i oddał mu kilku dziesiątych, aby ten mógł startować z pierwszego rzędu.

„Nie mam pojęcia jak [jestem na trzecim miejscu], ale jestem zaskoczonym, że tu jestem. Niesamowita praca całego zespołu. Trzecie miejsce... Może byłoby drugie, ale to domowa runda Carlosa, więc mu oddałem kilka dziesiątych [śmiech]. Jestem bardzo zadowolony z trzeciej lokaty. Przez całe kwalifikacje byliśmy szybcy” - powiedział Norris.

W tym roku na torze w Barcelonie nie ma szykany, która psuła całe widowisko. Jak przyznał kierowca McLarena, po zmianach jest to miejsce, które idealnie pasuje jego bolidowi.

„Wydaje mi się, że to dobre miejsce, więc powiem, że mi się podoba [nowa sekcja toru]. Duże prędkości zwykle nam odpowiadają”.

„Red Bull zazwyczaj robi krok do przodu podczas wyścigu, a Astony są zawsze niesamowite w niedzielę, jeżeli mowa o tempie wyścigowym. Miejmy nadzieję, że niedziela będzie kolejną niespodzianką. Nie spodziewałem się, że będziemy tutaj dobrzy. Nie chciałem powiedzieć, że zbyt dobrzy, ponieważ gdybym popełnił jeden błąd, byłbym cztery/pięć pozycji dalej” - przyznał Brytyjczyk.

Podczas konferencji FIA Norris dodał, że pomimo trzeciej pozycji nie czuje się zbyt pewnie i ma nadzieję na to, że wyprzedzi Maxa, a ten nie zatrzyma go jak w Monako.

W kwalifikacjach dobrze spisał się również Oscar Piastri, który zajął dziesiąte miejsce, ale po podwójnej karze dla Gasly'ego wystartuje do niedzielnego wyścigu z dziewiątego pola.

Źródło: Z wykorzystaniem wypowiedzi po kwalifikacjach / konferencja FIA

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze