Sainz: P8 jest frustrujące

Carlos Sainz Jr wyjeżdża z Monako z dużym niedosytem. Hiszpan po starcie z czwartego miejsca dojechał do mety ósmej pozycji, a w trakcie wyścigu nie ustrzegł się kilku błędów.

W początkowej fazie niedzielnego wyścigu Madrytczyk starał się rywalizować z Estebanem Oconem o miejsce na podium. Hiszpan przypuścił nawet atak na trzecie miejsce w sekcji za tunelem, ale zblokowanie kół w samochodzie doprowadziły do kontaktu z Francuzem i uszkodzenia przedniego skrzydła w samochodzie z numerem 55.

W dalszym etapie Grand Prix Monako Sainz nie opanował swojego samochodu w zakręcie Mirabeau Hute i stracił przez to kilka pozycji: „To był pełen wrażeń wyścig. Końcowy wynik nie jest tym, do czego dążyłem, ponieważ miałem dobre tempo na każdej mieszance, a P8 jest frustrujące” – podsumował swój wynik. „Pit stopy były kluczowe, a wszystkie były dość trudne, zwłaszcza zmiana opon na przejściowe, ponieważ deszcz wzmógł się bardzo szybko, a obrót na slikach spowodował, że straciłem kilka pozycji. Opuszczam Monako z gorzkim posmakiem, ale następny wyścig jest moim domowy i musimy być pozostać skoncentrowani”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze