Button: Hamilton jeszcze nie odejdzie z F1

Jenson Button uważa, że siedmiokrotny mistrz świata Lewis Hamilton nadal będzie ścigać się w Formule 1 w sezonie 2024 mimo spekulacji sugerujących odejście Brytyjczyka ze sportu.

Hamilton celował w pobicie rekordów Michaela Schumachera oraz wywalczenie ósmego tytułu, jednak ten cel został przyćmiony przez bardzo dobrą dyspozycję Maxa Verstappena i zespołu Red Bull Racing, szczególnie od 2022 roku, kiedy w życie weszły nowe przepisy techniczne.

Mercedes miał spore problemy ze swoim bolidem, a najbardziej problematyczne okazało się być zjawisko morświnowania, czyli dobijania i odbijania podłogi samochodu od asfaltu przy dużych prędkościach na prostych. W tym sezonie auto nie dysponuje z kolei najlepszym tempem, a najlepszym kierowcą z jednostkami napędowymi Mercedesa jest aktualnie Fernando Alonso jeżdżący w barwach Astona Martina. Hamilton zakończył ubiegłoroczne mistrzostwa na szóstym miejscu, a aktualnie plasuje się na czwartej lokacie, mając jedno podium. Taka sytuacja spotęgowała spekulacje sugerujące, że Hamilton może faktycznie rozważać zakończenie wyścigowej kariery, tak jak to zrobił niedawno Sebastian Vettel.

Button jednak uważa, że Hamilton nadal ma głód ścigania i sukcesów.

„Nie sądzę, że Lewis odejdzie ze sportu” – powiedział Button dla Sky Sports F1. „Mówiąc inaczej, jeśli przez wiele lat jeździsz kiepskim samochodem, chcesz odejść – ponieważ to cię po prostu dołuje. Lewis jednak nie ma złego bolidu; po prostu nie jest on tak dobry, jak ten, do którego jest przyzwyczajony”.

„Zna siłę zespołu, wie jakim dysponuje tempem, a wspólnymi siłami spróbują współpracować, aby wrócić do walki z Red Bullem. Myślę, że tak będzie. Prawdopodobnie nie stanie się to w tym roku, jednak w 2024 roku uważam, że zobaczymy Lewisa w stawce. On wciąż jest głodny zdobycia kolejnego mistrzostwa świata”.

Źródło: skysports.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze