Steiner rozpatrzy każdą opcję przed sezonem 2024

Szef Haasa, Günther Steiner, stwierdził, że przed 2024 rokiem oceni wszystkie dostępne opcje na rynku kierowców. Tym samym Kevin Magnussen i Nico Hülkenberg nie mogą być pewni swojego miejsca w zespole.

Amerykańska ekipa dokonała zmian w swoim składzie przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu. Zawodzącego Micka Schumachera zastąpił Hülkenberg, który pierwszy raz od 2020 roku otrzymał szansę wystartowania w pełnym sezonie Formuły 1. Drugim kierowcą pozostał Magnussen, który w tym roku spędza swój szósty sezon za kierownicą bolidu Haasa.

Steiner poinformował, że dokładnie zbada rynek kierowców, kiedy będzie się zastanawiać nad składem Haasa w sezonie 2024. Jednocześnie wywiera presję na swoich obecnych kierowców, aby dali z siebie więcej w następnych wyścigach.

„Wszystko zależy od tego, czy jesteśmy zadowoleni, czy nie” – powiedział Steiner. „Musimy rozpatrzyć, jakie mamy alternatywy, gdyż o to w tym wszystkim chodzi. Czasami ważne jest to, żeby trzymać się statusu quo i dać trochę ciszy i spokoju w naszym środowisku. Nasi kierowcy wiedzą, czego od nich oczekujemy. Obydwaj muszą próbować ze sobą współpracować, aby zespół mógł iść naprzód. To jest wszystko, czego od nich oczekujemy”.

Steiner wypowiedział także wiele ciepłych słów pod kątem Hülkenberga.

„Myślę, że Nico czuje się z nami bardzo komfortowo. Zespół i inżynierowie uwielbiają z nim pracować. Bardzo nam pomaga dzięki swojemu doświadczeniu. Jest Profesjonalistą. Dawał z siebie wiele na długo przed jego zakontraktowaniem w naszym zespole. Dlatego go wybraliśmy”.

Szef Haasa potwierdził także, że każdy zespół chciałby porozmawiać z Danielem Ricciardo przed rozpoczęciem 2024 roku. Australijski kierowca wystartował do tej pory w 232 wyścigach Formuły 1, jest zwycięzcą ośmiu wyścigów i na tę chwilę wydaje się atrakcyjną opcją na rynku transferowym, gdyż obecnie nie jest podstawowym, a rezerwowym kierowcą Red Bull Racing.

„Oczywiście w pewnym momencie możliwe, że z nim porozmawiam, ale nie mogę obiecywać czegokolwiek, ponieważ jeżeli dwóch naszych kierowców będzie wykonywać dobrą robotę, to myślę, że zostaniemy z tym, czym mamy”.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze