Kwiat mógł ścigać się dla Ferrari w F1

W podcaście Track Limits były kierowca Formuły 1 Daniił Kwiat przyznał, że miał propozycję ścigania się dla ekipy Ferrari, gdzie miał zastąpić Kimiego Räikkönena.

Rosjanin większość swojej kariery w Formule 1 był związany z zespołami Toro Rosso oraz Red Bullem. W 2014 roku ścigał się dla juniorskiej stajni Red Bulla, by rok później został promowanym do głównego zespołu. Przygoda z ekipą Czerwonych Byków trwała zaledwie rok i kilka miesięcy, kiedy to podczas wyścigu o Grand Prix Hiszpanii w 2016 miejsce Rosjanina zajął młodziutki wówczas Max Verstappen.

Potem nastąpił rozłam i Kwiat w sezonie 2018 wylądował w Ferrari, gdzie był kierowcą rezerwowym oraz rozwojowym. Jak się okazuje, to w tym okresie Rosjanin miał otrzymać propozycję zastąpienia Kimiego Räikkönena, ale mając nadzieję na powrót za kierownicę Red Bulla, Rosjanin skorzystał z opcji ponownych startów w Toro Rosso, a obecnie AlphaTauri. Koniec końców na tym zakończyła się jego przygoda z F1, a do głównego zespołu został promowany Alex Albon, zamieniając się miejsca mi z Pierre’em Gaslym.

„Wykonywałem naprawdę dobrą robotę. Zdobyłem wtedy kolejne podium dla zespołu [podczas Grand Prix Chin w 2016 roku] i wtedy też miałem propozycję ścigania się dla Ferrari, aby zastąpić Kimiego. To wszystko działo się za kulisami, więc to była bardzo trudna sytuacja również dla mnie mentalnie, aby wrócić do bycia poszukiwanym przez Ferrari i zobaczenia kontraktu. Potem nagle wracasz do Toro Rosso i myślisz, że nie idzie zbyt dobrze” – powiedział Kwiat.

Źródło: Podcast Track Limits

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze