Problemy z hamulcami w Haasie

Kevin Magnussen nie miał zbyt udanej sesji kwalifikacyjnej do Grand Prix Arabii Saudyjskiej na torze w Dżuddzie. Duńczyk ukończył zmagania na trzynastej pozycji.

Magnussen od początku sesji zmagał się z problemami z hamulcami, które nie chciały współgrać z samochodem. Do tego doszły problemy z redukcją biegów. Pomimo nieawansowania do ostatniego segmentu kwalifikacji, inżynier kierowcy Haasa był zadowolony z jego wyniku.

„Nie wie, czy te dwie rzeczy był ze sobą jakoś powiązane [hamulce i problemy z redukcją biegów]. Hamulce był niespójne zakręt po zakręcie. Myślę, że samochód miał duży potencjał, aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce” – mówił po kwalifikacjach Magnussen.

„To było mniej nie dwie dziesiąte i mieliśmy problemy z autem i szkoda, bo stawka jest bardzo blisko siebie. Nie jesteśmy na straconej pozycji, więc w niedzielę liczymy na dobry rezultat” – zakończył Duńczyk.

Problemy z hamulcami miał również Nico Hülkenberg, który o zaledwie 0,040 sekundy przegrał awans do Q3.

„P11 nie jest złą pozycją, na pewno możemy z tego poziomu się ścigać i jestem przekonany, że mamy przyzwoite tempo, jeżeli chodzi o środek stawki” – stwierdził Niemiec.

O tym, że obaj kierowcy mieli problemy z hamulcami, powiedział szef zespołu Günther Steiner.

„Kevin miał problemy ze zmianą biegów oraz z hamulcami, podobnie jak Nico, który miał drobne problemy z hamulcami. Stawka jest bardzo blisko siebie, a my startujemy z dziesiątej i trzynastej pozycji, co jest dobrą pozycją do zdobycia punktów – widzę progres, jakiego dokonaliśmy” – mówił.

Dla amerykańskiego zespołu to będzie ważny wyścig, ponieważ po inaugurującym sezon Formuły 1 Grand Prix Bahrajnu Haas wyjechał z Manamy z zerowym dorobkiem punktowym.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej zespołu MoneyGram Haas F1 Team

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze