Mechanik Astona Martina: Vettel pogratulował nam po wyścigu

Były pierwszy mechanik Sebastiana Vettela, a obecnie Fernando Alonso w Astonie Martinie Mikey Brown przyznał w podcaście PitStop, że Niemiec napisał do niego wiadomość po tym, jak Alonso stanął na podium w Grand Prix Bahrajnu.

Po tym, jak Alonso zajął trzecie miejsce na otwarcie sezonu F1 w Bahrajnie, wielu zastanawiało się, co w tym momencie czuje Vettel, który pożegnał się z Królową Sportów Motorowych wraz z końcem sezonu 2022. Zagadkę rozwikłał jego kolega i były pierwszy mechanik, Mikey Brown.

„Seb jest taki bezpośredni i bardzo dobrze dochodził do porozumienia ze wszystkimi, nie tylko ze mną. Napisał do mnie po wyścigu. Nie musiał tego robić, ale powiedział, że jest szczęśliwy z naszego powodu. Jest również szczęśliwy z tego powodu, że jest w domu i robi to, co chciał zawsze robić ze swoimi dziećmi” – powiedział Brown.

Dodał on również, że podium Alonso nie jest tylko dziełem przypadku i tego, że z rywalizacji odpadł Charles Leclerc.

„Moim skromnym zdaniem zdobycie tego miejsca na podium nie było dziełem przypadku. To było zasłużone podium. Udało nam się dogonić Mercedesa oraz Ferrari i wyprzedzić ich na torze. Ok, Leclerc odpadł, ale nadal było to solidne miejsce na podium”.

„Widać, że to dobrze wyważony samochód i ma dobry wygląd. Kiedy tak się dzieje z samochodem, zwykle dzieje się to szybko. Czasy nie kłamią. Nigdy nie wiesz, co robią inne zespoły, ale w testach osiągnęliśmy dobre czasy i przenieśliśmy to na wyścig”.

Źródło: Podcast PitStop

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze