Bottas: Wskoczyliśmy na wyższy poziom

Valtteri Bottas ukończył ostatni dzień przedsezonowych testów na trzeciej pozycji w tabeli. Choć nie była to bezproblemowa sesja, Fin wydaje się naprawdę zadowolony z bolidu, który przyszło mu prowadzić.

Chociaż Alfa Romeo na początku zeszłego sezonu dysponowała nie najgorszymi osiągami, awaryjność bolidu budziła spore znaki zapytania. Okazało się, że to właśnie niezawodność była największą bolączką zespołu z Hinwil, przynajmniej w pierwszej części sezonu, wliczając w to testy przedsezonowe. W tym roku jednak sytuacja wyglądała na szczęście dla tej ekipy inaczej - chociaż defekt skrzyni biegów pokrzyżował plany Valtteriego Bottasa podczas ostatniego dnia na torze Sakhir, Fin do spółki z Zhou Guanyu zdołał wykręcić w trakcie trzech ostatnich dni 401 okrążeń.

Sam Bottas nie wydawał się zbytnio przejęty usterką, która wydarzyła się w sobotę. Zamiast tego, wolał on skupiać się na pozytywach, a nie ukrywał on, że jest ich o wiele więcej niż po testach w 2022 roku.

„Awarie są częścią testów, lecz jest ich o wiele mniej niż rok temu. Pierwsze odczucia względem samochodu są dość pozytywne, lecz określenie gdzie dokładnie się plasujemy jest niemożliwe. Wydaje nam się jednak, że jesteśmy blisko naszego celu. Chcemy spisywać się lepiej niż rok temu jako zespół, a także ja sam chce zajmować lepsze pozycje. Myślę, że jest to realne”

Alfa Romeo prezentuje się świetnie pod kątem stabilności i docisku, lecz wątpliwości nadal z pewnością może budzić niezawodność maszyny. Valtteri jednak jest zadowolony z bolidu, przyznając równocześnie, że to właśnie w obrębie wytrzymałości zespół poczynił zimą największe postępy. W jego słowach widać, że do nadchodzącego GP Bahrajnu zespół przystępuje ze sporą dozą pewności siebie.

„Wskoczyliśmy na wyższy poziom pod kątem jakości auta, mieliśmy mniej problemów, a czucie samochodu jest lepsze niż rok temu. Mam nadzieję, że będzie to widoczne. Oczywiście wciąż musimy pobawić się ustawieniami, lecz nie jest to nic wielkiego. Wydaje mi się, że jesteśmy naprawdę dobrze przygotowani. Zeszłoroczne testy nie były niczym zabawnym, a tym razem po trzech dniach jesteśmy w naprawdę dobrej pozycji”.

Bottas podczas trzeciego, a zarazem ostatniego dnia testów przedsezonowych przejechał 131 okrążeń i wykręcił czas 1:30.827. Zagwarantował mu on trzecią lokatę, lekko ponad pół sekundy za pierwszym Sergio Perezem z Red Bull Racing.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze