Leclerc zakończył obóz przygotowawczy w Dolomitach

Charles Leclerc zakończył obóz przygotowawczy do sezonu 2023 F1, który odbył się w Granvara Relais we włoskich Dolomitach. Monakijczyk w swoim najnowszym materiale opowiedział o tym, jak przepracował ostatnie tygodnie przed rozpoczynającymi się testami Formuły 1 w Bahrajnie.

W ubiegłym sezonie Charles Leclerc wygrał trzy wyścigi Grand Prix, choć okazji do odniesienia zwycięstwa miał znacznie więcej. Przeszkodą w poprawie bilansu wygranych były problemy z niezawodnością w samochodzie Ferrari, a także błędy samego kierowcy (jak choćby podczas Grand Prix Francji).

W ostatecznym rozrachunku sezon 2022 dla Monakijczyka i tak był najbardziej udany pod względem miejsca zajętego w klasyfikacji kierowców w całej swojej karierze w Formule 1. Kierowca Ferrari po zajęciu drugiego miejsca w Grand Prix Abu Zabi ukończył poprzedni sezon z mianem vice mistrza świata.

Tegoroczna rywalizacja w 74. sezonie Grand Prix Formuły 1 rozpocznie się od przedsezonowych testów w ostatni weekend lutego na torze Sakhir w Bahrajnie i praktycznie cała stawka kierowców wykorzystuje teraz każdy dzień, aby jak najlepiej przygotować formę fizyczną do nadchodzącego sezonu. Leclerc najważniejszy okres przygotowawczy przepracował we włoskich Dolomitach: „Przez cały tydzień trenowałem na siłowi, ale to obóz przygotowawczy, więc próbowaliśmy wycisnąć z tego ile się dało” – powiedział kierowca Ferrari. „Po nim nie będzie już wiele czasu na aktywność fizyczną, ponieważ zaczynają się testy, sporo aktywności medialnej, żeby przygotować premierę nowego samochodu, więc tak, będzie mało czasu. Cały czas trzeba być w ruchu w okresie przygotowawczym”.

Monakijczyk przyznał również, że nie jest łatwo przejść bezboleśnie przez cały obóz, szczególnie, kiedy trzeba cały czas utrzymać motywację, ale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli podoła wyzwaniu, to będzie w stanie rywalizować z resztą kierowców o zwycięstwa w wyścigach: „Są takie dni, kiedy nie jestem szczególnie szczęśliwy idąc na trening, ale takie jest życie, a to jest część tej gry. Wygrywanie jest tym co mnie do tego motywuje. W sezonie 2022 nam się nie udało [odnieść sukces], ale chcę zrobić to w tym, więc muszę być przygotowany jak najlepiej, a trening jest tego częścią”.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez Charles Leclerc (@charles_leclerc)

„Musimy być sprawni w samochodzie i musimy dawać z siebie wszystko, aby być najlepszym kierowcą na torze, więc to mnie motywuje”.

Leclerc opowiedział również o swoim mentalnym przygotowaniu do nowej kampanii F1 i o tym, jak z perspektywy poprzedniego roku podchodzi do pewnych rzeczy teraz: „Myślę, że w każdym sezonie Formuły 1 uczysz się nowych rzeczy i zmieniasz się jako kierowca, ale to nie jest jakaś diametralna zmiana. Po prostu są to małe rzeczy, które chcesz poprawić po każdym błędzie, uczysz się tego i rozwijasz. Jestem teraz bardziej dojrzały, ale nie było w tym żadnych dużych zmian”.

Cały materiał z przygotowań kierowcy Ferrari do sezonu 2023:

 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze