Sainz: W nowym sezonie chcę być Carlosem z 2021 roku

Carlos Sainz Jr przed 74. sezonem Grand Prix Formuły 1 stawia sobie za cel powrót do dyspozycji z 2021 roku, kiedy to dołączył do Ferrari. Hiszpan w pierwszym roku w barwach zespołu z Maranello pokonał w klasyfikacji generalnej partnera z ekipy - Charlesa Leclerca.

Pierwsza część ubiegłorocznej kampanii F1 nie była szczególnie udana dla Madrytczyka, choć kilkukrotnie meldował się na podium. Sainz nie dorównywał tempem partnerowi zespołowemu przez większą część sezonu ze względu na pewne problemy ze zrozumieniem nowej generacji samochodów, które zostały wprowadzone w sezonie 2022.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej kierowców poprzedniego roku Hiszpan stracił do Leclerca 62 punkty, dlatego za cel w sezonie 2023 stawia sobie powrót do dyspozycji z sezonu 2021: „Tak, to był [rok] pełen wyzwań, jak widzieliście z zewnątrz” – powiedział Sainz, zapytany o swój sezon 2022. „Pierwsza jedna trzecia sezonu była wymagająca, w której miałem trochę problemów z balansem, ze stylem jazdy i samochodem, który z jakiegoś powodu nie pasował mi od razu po wyjęciu go z pudełka i musiałem przez to bardzo z nim walczyć”.

„Przez pozostałe dwie trzecie [sezonu] byłem znacznie bardziej zadowolony z samochodu i byłem o wiele bardziej nastawiony na budowanie tempa, ale niestety wiele razy nie dojeżdżałem do mety i mieliśmy problemy z niezawodnością po drodze. Poza tym wygląda na to, że Mercedes i Red Bull mieli lepszą drugą połowę sezonu. A to oznacza, że chociaż dobrze się czułem w samochodzie i dobrze jeździłem, jak na przykład w Meksyku, to maksimum jakie mogłem uzyskać, to P5”.

Druga połowa poprzedniego sezonu napawa jednak Sainza optymizmem i Hiszpan chce wykorzystać to, czego przez ten czas się nauczył. Kierowca Ferrari wierzy, że w uda mu się w ten sposób wrócić do dyspozycji z roku 2021: „Dużo się przez to nauczyłem. Jestem dumny z postępów, jakie zrobiłem z samochodem od środka z moimi inżynierami i ze sposobu, w jaki udało nam się odwrócić moje tempo. Jestem pewny, że w nowym sezonie wrócimy do bycia konsekwentnym Carlosem z 2021 roku i uzyskamy dobre wyniki”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze