Pérez zamierza walczyć o tytuł: Jestem w szczytowej formie

Sergio Pérez powiedział, że jest zdeterminowany, aby wykorzystać swoją dobrą dyspozycję z końcówki sezonu 2022 i w nadchodzących mistrzostwach powalczyć o mistrzostwo świata Formuły 1.

Pérez jest kierowcą Red Bull Racing od 2021 roku, przyczyniając się do zdobycia przez Maxa Verstappena dwóch tytułów mistrza wśród kierowców, a także pierwszego od 2013 r. tytułu wśród konstruktorów dla jego zespołu. Co prawda Verstappen odniósł w sezonie 2022 rekordowe 15 zwycięstw, Pérez tylko dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium: w Monako i Singapurze. Ostatecznie w klasyfikacji kierowców uplasował się na trzecim miejscu, przegrywając także z Charlesem Leclerkiem.

Meksykanin stwierdził, że tamten sezon miał swoje lepsze i gorsze momenty, ale jest zadowolony z końcówki rywalizacji. Ma on również nadzieję, że będzie on w stanie przynajmniej utrzymać tę dyspozycję.

„Ciągle nad tym pracuję” – powiedział Pérez. „Naprawdę będzie to zależeć od tego, jak komfortowo będę czuć się w samochodzie na początku sezonu, jak byłem na początku [poprzedniego] sezonu, a potem ta forma gdzieś uciekła. Jako kierowcy Formuły 1 cały czas pracujemy nad nowymi wyzwaniami. Czuję jednak, że teraz jestem w zasadzie w swojej szczytowej formie. Naprawdę chcę to kontynuować i rozpocząć przyszły rok na bardzo wysokim [poziomie]”.

Dodał on również, że zachowanie równej formy będzie kluczowe i chce to wykorzystać, aby poprawić swoje występy w barwach Red Bulla.

„Z pewnością [2022 rok] zacząłem się naprawdę dobrze. Na początku [mieliśmy] kilka problemów z niezawodnością, ale wszystko było na dobrej drodze. Już na początku znajdowaliśmy się w walce o mistrzostwo. Miałem kilka złych wyścigów, przez które odpadłem z rywalizacji, więc razem z zespołem pod tym względem jest trochę pracy”.

„[Musimy] upewnić się, że przez cały czas będziemy w stanie utrzymać tę spójność i że wrócimy, aby walczyć o tytuł, jeśli w następnym sezonie mielibyśmy mieć podobny poziom wydajności samochodu”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze