Verstappen: Ferrari będzie bliżej Red Bulla w sezonie 2023

Max Verstappen jest przekonany, że w tegorocznym sezonie Formuły 1 zespół Scuderia Ferrari rzuci większe wyzwanie Red Bullowi, niż w poprzedniej kampanii. Holender uważa również, że do walki o zwycięstwa wróci Mercedes.

Początek sezonu 2022 wiele wskazywał na to, że zespół z Maranello będzie głównym pretendentem do zdobycia tytułów w obu klasyfikacjach generalnych, ale po kilku Grand Prix Ferrari straciło impet i to ekipa z Milton Keynes stała się faworytem w klasyfikacji konstruktorów i kierowców.

Finalnie Red Bull i Max Verstappen bez większych trudności sięgnęli po najwyższe laury, ale dwukrotny mistrz świata F1 uważa, że w tym roku Ferrari będzie silniejsze i trudniej będzie pokonać włoski zespół: „Jeśli spojrzę wstecz na sezon 2022 Formuły 1, to spodziewałem się, że Ferrari będzie walczyć o tytuł” – powiedział Holender. „Ponadto, w trakcie sezonu, jestem prawie pewien, że różnica nigdy nie była tak duża. Niewiele było weekendów, w których faktycznie dominowaliśmy. Zwykle wygrywaliśmy, ale nie dominowaliśmy całkowicie”.

Zdaniem kierowcy Red Bulla poprzedni sezon był dużo lepszy w wykonaniu jego zespołu, niż dwa lata temu, kiedy to walczył z Lewisem Hamiltonem o tytuł do ostatniego wyścigu. Verstappen zwraca również uwagę na to, że pojedynki na torze z Charlesem Leclerkiem sprawiały mu więcej satysfakcji: „Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z sezonu, który miał Red Bull. Zwłaszcza, jeśli porównam to z rokiem 2021, który szczerze mówiąc nie był dla mnie szczęśliwy. W rzeczywistości nie podobały mi się moje pojedynki, w przeciwieństwie do ostatniego sezonu, który z tego punktu widzenia był znacznie lepszy”.

„Ponadto myślę, że w przyszłym roku wszyscy będziemy bliżej. Jestem pewien, że w rzeczywistości w 2023 roku Ferrari i Mercedes nie będą cierpieć z powodu problemów, które widzieliśmy w zeszłym roku, a przynajmniej będzie to mniej widoczne. Będziemy walczyć i rzucimy sobie wyzwanie, aby zdobyć tytuł”.

Źródło: scuderiafans.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze