Sainz: Musimy być doskonali, aby pokonać Verstappena w 2023 roku

Carlos Sainz Jr podsumował swój tegoroczny sezon w Formule 1, twierdząc, że walka o mistrzostwo świata była bardzo ograniczona przez fantastyczną formę Maxa Verstappena i Red Bulla. Kierowca Ferrari uważa jednak, że przy perfekcyjnym roku walka z Holendrem o tytuł jest jak najbardziej możliwa.

Verstappen w sezonie 2022 F1 zdominował rywalizację wygrywając rekordowe 15 wyścigów i na cztery Grand Prix przed końcem roku zapewnił sobie mistrzowski tytuł. Świetny pakiet kierowca-zespół sprawił, że Holender był poza zasięgiem konkurencji: „Oczywiście w tym roku nie miałem możliwości walczyć o tytuł, ponieważ byłem bardzo daleko za nim [Verstappenem] w mistrzostwach. Sposób, w jakim prezentował się w połączeniu z Red Bullem…był po prostu szybszy. Red Red Bull miał najszybszy pakiet, samochód i kierowcę” – powiedział Hiszpan.

Sainz uważa jednak, że pokonanie będącego w świetnej formie Verstappena jest możliwe, ale tylko wtedy, gdy przez całą kampanię wszystko ułoży się perfekcyjnie, a jego samochód będzie konkurencyjny w stosunku do tego, jaki zaprojektuje Adrian Newey: „Czuję, że przy idealnym roku powinno być to możliwe, ale będziemy musieli być doskonali w kolejnym sezonie. Musimy poprawić nasz samochód, a ja będę musiał poprawić się zwłaszcza w pierwszej połowie sezonu i podczas wyścigów. Taki jest cel i musimy stawiać sobie wysokie cele, jako zespół. Wtedy możesz spróbować je realizować. Zobaczymy co przyniesie przyszły rok”.

Źródło: scuderiafans.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze